Smok IPX80 Pod Detaylı İnceleme

Dizayn 100%
Ürün Kalitesi 100%
Performans 100%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 100%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 100%

SMOK IPX80, SMOK’un en yeni dayanıklı pod modudur. Scar P5 gibi, IPX80 de Geekvape’in Aegis serisi cihazlarla rekabet edecek şekilde inşa edilmiş görünüyor. IP67 suya ve toza dayanıklı, ayrıca darbeye/düşmeye karşı dayanıklı, sağlam, sağlam bir tasarıma sahiptir.

IPX80, 80W’a kadar ateş edebilir, çift taraflı hava akışı ayar kadranlarına sahiptir ve dahili 3000mAh pil ile birlikte gelir. 5.5 ml’lik bir bölme kapasitesine sahiptir ve SMOK’un RPM 2 bobinlerini kullanır (Scar P5, Nord 4 ve RPM2 cihazları tarafından kullanılan aynı bobinler). Kit, bir 0.16Ω RPM 2 ağ bobini ve bir RPM 2 DC 0.6Ω MTL bobini ile birlikte gelir.

Kutu İçeriği

1 x SMOK IPX80 Cihazı
1 x IPX80 RPM 2 Bölme
1 x RPM 2 Mesh 0.16Ω Bobin
1 x RPM 2 DC 0.6Ω MTL Bobin
1 x Type-C Şarj Kablosu
1 x Kullanım Kılavuzu


Özellikler
Y: 107 mm x G: 34,8 mm x D: 34,5 mm
130g ağırlığında
Pil Kapasitesi: 3000mAh
Watt Aralığı: 1-80W
Tip-C Şarj
5.5ml Kapsül Kapasitesi
RPM 2 Bobin Alır

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Sadece IPX80’e ve özelliklerine bakarak, SMOK’un Geekvape Aegis Boost ve Aegis Boost Plus ile rekabet etmeye çalıştığını söyleyebilirsiniz. IPX80, “tipik IP67 dereceli sağlam tasarımınız” dediğim şeye sahiptir: cihazın yanlarını ve altını kaplayan silikon bir dış kabuk, bir tutma pedi ve bu tutma pedini çevreleyen metal bir çerçeve. Bu tasarım, Geekvape’in tüm Aegis modlarıyla yaptığı şeydir ve diğer şirketlerin kendi IP67 dereceli modları için kopyalamak için çabucak yaptıkları bir tasarımdır.

Silikon kabuk sağlamdır, ancak hoş hissettiren biraz yumuşaklığı vardır. Elim cihazı rahatça sarıyor ve parmaklarım doğal olarak yarı sıkı tutma pedinin üzerinde duruyor. Siyah Karbon Fiber ünitemdeki ped, karbon fiber gibi görünen malzemeden yapılmıştır. Aralarına kabartmalı bir SMOK logosu ile pedin üzerinde dikey olarak uzanan iki sıra kırmızı dikişe sahiptir. Çerçeve dahil cihazın geri kalanı tamamen siyah. Gri, Mavi, Kahverengi, Kırmızı, Akışkan 7-Renk ve Akışkan Siyah Gri olmak üzere 6 renk daha mevcuttur.

IPX80, normal bir tekli 18650 pil modunun boyutuyla ilgilidir. Yüksekliği Aegis Boost Plus’a yakın ancak oval şekli biraz daha dolgun. Pod takılıyken 130g ağırlığında ama şaşırtıcı bir şekilde elimde çok ağır hissetmiyor.

Nord 4 gibi, IPX80 de çift hava akışı ayar kadranına sahiptir. Cihazın her iki tarafında birer kadran bulunur ve bu kadranlar hava akışını açmak veya kapatmak için döner. Kadranı saat yönünün tersine çevirmek hava akışını açarken, saat yönünde çevirmek hava akışını kapatır. Kadranların kenarlarında kavrama için çıkıntılar var, ancak özellikle kutudan çıkar çıkmaz çok sağlam ve çevrilmeleri zor. Kullandıkça biraz gevşerler ama çok değil. Her ne kadar tercih ettiğim hava akışı ayarını bulduğumda, daha sonra hava akışı ayarını gerçekten kullanmadığımı fark ettim ve muhtemelen sizin için de aynı hikaye olacak.

IPX80’in ön tarafında kare güç düğmesi, 0.96” renkli ekran ve iki küçük kare ayar düğmesi bulunur. Tüm düğmeler sağlamdır ve tıkırdamaz veya hareket etmez. Düğmeler, kullanmak istediğinizde kolayca etkinleştirilir, ancak herhangi bir küçük dokunuşla patlayacak kadar kolay basılmaz.

IPX80’deki ekran süper güzel. Ekran tam renkli ve parlaktır. Diğer birçok cihaz gibi plastik değil, gerçek bir cam parçasının altında görünüyor. Plastik olabilir ama eğer öyleyse, çürük olmayan sağlam bir parça.

Altta, su geçirmez olduğundan emin olmak için kauçuk bir tıpa ile takılan bir Type-C şarj bağlantı noktası bulunur. Kapsülün dışarı sızma riski olmaması için aygıtlarımı ayakta şarj edebilmeyi tercih ediyorum, ancak bu çok büyük bir sorun değil. Pod’umu şarja koymadan önce çıkarıyorum.

Genel olarak, bu cihazın yapı kalitesi mükemmel. Tasarım tam olarak orijinal değil ama bu cihazda iyi görünüyor. IPX80, fazla oynanmış tasarım için bazı stil puanlarını kaybedecek, ancak aksi takdirde iyi puanlar alıyor.

Özellikler ve Fonksiyonlar

IPX80, adından da anlaşılacağı gibi, 80W’a kadar ateşleyecektir. Bu durumda IP67’de IP dereceli olduğu adından da anlayabiliriz. Bu, toza karşı tamamen korunduğu ve 30 dakikaya kadar 1 metreye kadar tatlı suya geçici olarak daldırılmasının etkilerine karşı korunduğu anlamına gelir. IP derecelendirmesinin bir parçası olmasa da IPX80, darbeye ve düşmeye karşı dayanıklı olarak da pazarlanmaktadır.

Bu cihazın ekranını çok beğendim. Uzun ve tam renkli ve gerçekten güzel görünüyor. Ekranın üst kısmında yüzde ile tamamlanmış bir pil ömrü göstergesi bulunur. Ayarlanan watt, ekranın ortasında büyük sayılarla gösterilir, ardından bobin direnci, voltaj, nefes sayacı ve nefes süresi gelir.

Ateş butonu ve + ayar butonuna aynı anda basılarak ekran rengi değiştirilebilir. Bu, UI rengini beyaz, mavi, yeşil, kırmızı, sarı veya mor olarak değiştirir.

IPX80’de menü veya ayar ekranı yoktur. Yalnızca watt modunda bir cihazdır ve bu nedenle kullanımı son derece basittir. Yeni gazetelerin bu cihazı çalıştırma ve kullanma konusunda bir sorunu olmayacak.

SMOK IPX80 Düğme Kombinasyonları
Watt Ayarını Kilitle: + ve – ayar düğmelerini basılı tutun. Cihaz yine de ateş edebilir.
Cihazı Kilitle: Ateşleme düğmesine üç kez basın. Cihaz ateşlenemez ve watt ayarı yapılamaz.
Puf Sayacını Temizle: Güç düğmesini ve – ayar düğmesini basılı tutun.
UI Rengini Değiştir: Güç düğmesini ve + ayar düğmesini basılı tutun.

Pod ve Bobinler

IPX80’deki bölme büyük. 0.16Ω bobin ile bile, en azından günü geçirmeniz için fazlasıyla yeterli olması gereken 5.5 ml’ye kadar meyve suyu tutabilir. Pod, oldukça kalın ve dudaklarımda en güzel olmayan siyah bir damla ucuna sahiptir. Rahat olamayacak kadar büyük hissettiriyor.

Siyah plastik damla ucu dışında, bölmenin geri kalanı temiz. Bölmenin üst yarısı, cihaza takıldığında bile görünür durumda kalır, böylece bölmeyi çıkarmanıza gerek kalmadan likitinizin bitip bitmediği hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Ejuikinizi göremiyorsanız, muhtemelen doldurmanız gerekir. Doldurma portu, bölmenin arka tarafında bulunur ve güvenli bir lastik tapa ile tıkanır.

Bölmenin alt kısmında, cihaza güçlü bir şekilde çeken ve yerine sıkıca oturan 4 mıknatıs bulunur. Yerleştirildikten sonra hareket olmaz ve bölmeyi mıknatıslardan ayırmak için iyi bir çekme yapmanız gerekir.

Bobinler, baskılı geçme yoluyla bölmenin altına yerleştirilir. IPX80 kitinde iki bobin bulunur:

1 x RPM 2 Mesh 0.16Ω Bobin
1 x RPM 2 DC 0.6Ω MTL Bobin
Her iki bobin de normal nikotin eliquid için kullanılabilir ve dirençlerinden en uygun oldukları şey bu gibi görünüyor. 0.6Ω MTL bobini ile nikotin tuzu eliquid yapabileceğinizi varsayıyorum, ancak kesin olarak 20mg’den daha az gibi çok düşük mukavemetli olması gerekir. Ben şahsen IPX80 ile nikotin tuzları kullanmadım ve bu cihazla normal nikotin likitlerine bağlı kalmanızı öneririm. Vape yapmak istediğiniz likit türü buysa, nikotin tuzları için özel cihazlar vardır. Bu RPM2 bölmesi, diğer RPM2 bobinleriyle de uyumludur.

Pil ömrü

IPX80’in öne çıkan özelliklerinden biri 3000 mAh pilidir. Bunun bir vurgu olduğunu söylüyorum çünkü pil, 0.16Ω bobin kullanıldığında bile makul bir süre dayanıyor. Benim durumumda, 40W’da 0.16Ω bobini kullanırken tam şarjdan 2-3 tam gün boyunca vaping yaptım. Bu, her seferinde yaklaşık 270 nefes aldı. 0.6Ω bobin, çok daha düşük watt gerektirdiğinden pilin daha da uzun süre dayanmasını sağladı. 20W’da vaping 500’den fazla nefes aldım.

Öte yandan, bu cihazı şarj etmek için gereken süre uzundur. Type-C şarj kullandığı düşünülürse IPX80’in tamamen şarj olması neredeyse 2 saat sürüyor. 3000mAh pili olduğunu anlıyorum ama bundan daha hızlı şarj olmasını beklerdim.

Performans/Verim

0.16Ω bobinli IPX80’i kullanmaya başladım. Bu, watt aralığı 25-50W olan bir ağ bobini, bu yüzden doldurdum, 5 dakika bekledim ve doğrudan önerilen ‘en iyi’ watt olan 40W’a gittim. Bu bobin, hava akışını nasıl ayarlarsanız ayarlayın, doğrudan bir akciğer bobinidir. Hava akışı tamamen kapalı olsa bile, en iyi ihtimalle hafif sınırlı bir doğrudan akciğer vuruşudur. Lezzet hakkında konuşmak için etkileyici. Buhar gerçekten lezzetli, güzel ve 40W’da sıcak. Bir pod modu için IPX80, bu bobinle lezzet bölümünde başarılıdır. Bu coil ile 70VG likit kullandım.

0.6Ω bobine gelince, aynı zamanda oldukça lezzetli ama 0.16Ω bobin ile aynı seviyede değil. Yakın ama o kadar iyi değil. Bu bobinle ilgili sorunum, bir MTL bobini olarak pazarlanması ama IPX80’deki hava akışıyla iyi bir MTL çekimi elde etmenin bir yolu yok. En iyi ihtimalle bu kısıtlı bir doğrudan akciğer çekimi ama hiçbir şekilde MTL diyemem. Bu bobinle 20W’da 70VG ejuice kullandım. İyi tat ve buhar da sıcaktır, ancak gerçek, sıkı bir MTL çekilişi beklemeyin, aksi takdirde hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Her iki bobinden de küçük bir sızıntı yaşadım. Pil bölümünde, kapsülün altında az miktarda meyve suyu toplandı, ama neyse ki önemli bir şey yok. Cihazın içine sızmayacağından emin olmak için bölmeyi çıkardığımdan ve pili iki günde bir temizlediğimden emin oldum.

smok_ipx_80_pod-elektroniksigarablog5

Image 1 of 12

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo