Smok NFIX Mate Pod – Detaylı İnceleme

Dizayn 90%
Ürün Kalitesi 88%
Performans 93%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 86%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 100%

Kısa bir süre önce Smoktech’in NFIX Bölmesine bir göz attım ve biraz sızdırıyor olsa da, oldukça harika bir küçük çubuk bölmesi buldum. Sadece harika bir MTL çekişi sunmakla kalmadı, aynı zamanda değişken voltajı da vardı, bu o zamanlar pek çok küçük Kapsülün sahip olmadığı bir şeydi.

Smok çok çalıştı ve tıpkı Advken Potento/Potento X ve ondan önceki Uwell Caliburn/Koko gibi, NFIX’i daha kısa, daha köşeli bir şekille yeniden canlandırdı. Buna NFIX Mate adını verdiler.

Smok’un NFIX Mate Pod’una bir göz atalım!!

Bunu incelemem için bana gönderdiği için Smoktech’e büyük teşekkürler!

Spesifikasyonlar ve Özellikler

Boyut: 74 mm/46,6 mm/13,36 mm

Ağırlık: 52g

Pil Kapasitesi: 1100mAh

Güç Aralığı: 1W-25W

Şarj Akımı: Maks 0.69A

Şarj Bağlantı Noktası: C Tipi

Kapsül: 3ml Kapasite

Elektronik Sigara Stili: Aktivasyon Çizin

Ürün İçeriği

1 x SMOK Nfix-Mate cihazı

1 x Nfix Fileli 0,8 ohm kapsül (3 ml kapasite)

1 x Nfix DC 0,8 ohm kapsül (3 ml kapasite)

SMOK kordonu

2 x Silikon Toz Kapakları

USB’den C Tipi şarj kablosuna

Kullanım kılavuzu

SMOK Garanti Kartı

Genel Bilgi

Yeni NFIX Mate, orijinal NFIX’e oldukça benzer özelliklere sahip, sadece farklı bir şekle sahip. Elbette, biraz daha ağır, ancak aynı zamanda orijinalinden çok daha büyük bir bataryaya sahip, Nfix sadece 700 mah dahili bataryaya ve NFIX Mate 1100 mah’a sahip. Şimdi bu, gerçekten sadece 25 Watt’ın altında çalışan çok küçük bir şey için oldukça iyi bir boyut!

NFIX Bölmeleri, 3 ml e-sıvı kapasiteleriyle geri döndü, burada hiçbir şey değişmedi, cihazın gövdesinde hava deliği olmaması dışında, NFIX mate, Bölmenin yanından ve altından gelen havayı kullanıyor bobin.

Ekran, artık doğrudan ekranın altında değil, gövdenin yan tarafında bulunan cihazı çalıştıran tek düğme gibi orijinaliyle aynı.

NFIX mate, iç kısımlarını çevreleyen ince bir alüminyum alaşıma sahiptir, yarı mat kaplama birinci sınıftır ve oldukça dayanıklıdır, kesinlikle çok kolay çizilmez. Bu hafif cihaz, yalnızca 74 mm/46,6 mm/13,36 mm ile harika bir boyuttadır ve yalnızca 52 gram ağırlığındadır, cebinizde olduğunu hiç fark etmezsiniz ve ürünle birlikte verilen Smoktech kordonuyla boynunuza asılacak kadar kesinlikle hafiftir.

Üstte iki mıknatıs ve bağlantı pimi bulunan bir Pod girintisi, diğer tarafta kordonunuzun asılacağı bir halka ve/veya bağlamak için sağlanan toz kapağı bulacaksınız.

Cihazın ön tarafında, 0,69″ ekran merkezden biraz uzakta ama harika bir konumda ve aynı tarafın kenarındaki tek çalıştırma düğmesi kapalıyken kolayca okunuyor ve bu da cihazı açmanın yanı sıra cihazı açmanın da bir yolunu sunuyor. /off ama aynı zamanda watt değerini kolayca değiştirmek için.

Altta, 1100mah pili 90 dakikada şarj edebilen bir USB Type-C şarj bağlantı noktası var.

Kartuşu

Daha önce de belirttiğim gibi, NFIX ile birlikte gönderilen Kapsüller geri döndü. Tam olarak aynı Kapsüller değil, ama içlerinde bulunan bobinler bile hemen hemen aynı.

Yaklaşık 3 ml e-sıvı tutan, üstte düz bir ağız parçası, yan tarafta doldurma portu ve havanın alttan bölmenin içinden yukarı akması için hava deliği olan güzel bir şekilde renklendirilmiş PCTG plastiği. Smok, hangi Pod’u kullandığınızı kolayca kontrol edebilmeniz için minimum e-sıvı seviyesi işaretçisi ve krom tabanın yan tarafındaki kabartmalı bobin özellikleri dahil her şeyi oldukça iyi işaretlediğinizden emin olmuştur.

Bu POD’ların hepsi tek bir birimdir, bu yüzden biraz para kazanmak için onlara yeni bobinler takamazsınız, ancak bir teselli olacaksa, oldukça uzun bir süre dayanırlar.

Tıpkı NFIX gibi, 2 Kapsül alacaksınız, ancak bu sefer farklı özelliklere sahipler. (NFIX, aynı şeyin x2’si ile geldi) Her ikisi de direnç açısından 0,8 ohm’da ölçülür, ancak biraz farklı bobin malzemelerinden yapılmıştır.

Nfix DC 0.8ohm MTL Bölmesi (15-25w)

DC Pod, 15-25 Watt için iyidir ve içinden oldukça fazla hava ittiğini gördüm, bu da otomatik çekme işlevini teste sokar. Düşük taraftan başlayıp yukarı doğru ilerlerken, DC bobininin 20Watt işaretine ulaştığınızda şarkı söylediğini, daha düşük olduğunu ve biraz havalı bir vape olduğunu ve lezzet bölümünde pek tatmin edici olmadığını buldum. Bu bobin tembel ateşler ve gerçekten sadece nefesinizin yarısına geldiğinizde yükselir.

Nfix Fileli 0.8ohm kapsül (10-15w)

DC Pod’a benzer şekilde Mesh Pod da 0,8ohm olarak derecelendirilmiştir. Bobin türleri dışında ikisi arasında çok az fark var ve her ikisi de çok benzer bir çekiş ve tat veriyor.

Hava akışı

NFIX arkadaşındaki hava akışı ilginç. Tanımlanmış herhangi bir hava akışı deliği veya yuvası olmadığında, havayı POD’un çevresinden çekiyor gibi görünüyor ve bu daha sonra alttan bobinin altına ve yukarı doğru yönlendiriliyor.

İki farklı bobin biraz farklı hareket eder ve her ikisi de birbirinden biraz farklı hava akışı deneyimleri sağlar.

NFIX Mate için hava akışını genel olarak tanımlamanın en iyi yolu, bunun oldukça açık bir Ağızdan Akciğere çekilişi olmasıdır. Ondan neredeyse bir DTL vape alabilirsiniz, ancak yeterince büyük bir çekiş elde etmek için biraz fazla sıkı.

Batarya

1100 mah dahili pil, orijinal NFIX’in 700 mah teklifine göre büyük bir gelişmedir. Daha büyük pil ile farkı gerçekten fark edeceksiniz ve cihaz daha büyük pille bile gerçekten hafif olmasına rağmen, yeniden şarj etmeniz gerekmeden önce sonsuza kadar çalıyor gibi görünüyor.
 
Bu şeye oldukça sıkı gidiyorsanız, şarj etmeye gerek duymadan önce yine de 1,5 – 2 günlük vaping alacağınızı düşünüyorum.
Ve bunu aceleyle şarj etmeniz gerekirse, Smok, NFIX Mate’e, cihazın altındaki USB Type-C bağlantı noktasından geçişli şarj olanağı sağladığından emin olmuştur, böylece siz de şarj olurken sinsi bir nefes alabilirsiniz. şarj oluyor.
 
Şarj bağlantı noktası süper hızlı bir şarj bağlantı noktası değildir, ancak 90 dakikadan kısa sürede tam şarj olabilmelisiniz.

Sonuç ve Karar

Smok NFIX Mate, orijinalinden hoş bir yükseltmedir, form ve daha büyük bir pil dışında gerçekten herhangi bir ciddi değişiklik yoktur, ancak orijinal NFIX’in ne kadar iyi performans gösterdiği düşünüldüğünde, bu iyi bir şey olarak sınıflandırılabilir.
 
Ancak burada bir uzvun dışına çıkacağım ve hava akışından bahsedeceğim. Benim zevkime göre biraz fazla açık ve her şey düşünüldüğünde, bu daha çok MTL kullanıcılarına odaklandığından, hava akışını daha fazla kapatabilme seçeneğini sevebilirdim. Belki de biraz daha sıkı çekmeyi sevenlere hitap etmek için basit bir hava akışı ayarı uygulanabilir.
Orijinali yapabileceğiniz gibi bir hava akımı deliğini parmağınızla bile kapatamazsınız ve sağlanan hava akışında onu gerçekten vape etmek zorunda kalırsınız.
 
POD’un altından sızan ışıktan da bahsedeceğim. Bu hemen gerçekleşmez ve yalnızca POD birkaç günlük olduğunda gerçekleşir. Bu, tipik bir tasarımdır ve bu özel cihaza özgü hiçbir şey yoktur (çoğu cihazda olur). Orijinal NFIX ile de meydana geldi. Birkaç gün sonra, fitil aşırı doygunluğa ulaşır ve POD’daki alt hava deliğinden aşağı sıvı akışıyla sonuçlanır. Smok’un orijinal PODS’u yeniden kullanmak yerine yeni sürümde bu konuyu ele almasını diledim.
Konumlarını anlayabilsem ve POD’larını yeniden ayarlamak istemesem de, Pod’un altında can sıkıcı sızıntı/sızma olmadan bu, deneyimi çok daha iyi hale getirirdi.
 
Sonuç olarak, Smok NFIX mate, gezip dolaşmak için iyi bir küçük Pod ünitesidir. Günlük cebinize atabileceğiniz kadar küçük ve hafiftir, küçük boyutuyla muhtemelen orada olduğunu bile unutacaksınız. Aynı zamanda oldukça iyi bir vape ve ne olduğu için lezzet verir ve daha büyük pil ile bir güç noktası bulmaya gerek kalmadan daha uzun süre gidersiniz!
admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo