Smok Nord 4 – Detaylı İnceleme!

450 ₺
Dizayn 100%
Ürün Kalitesi 100%
Performans 100%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 100%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 100%

Smok Nord 4, Smok’un popüler Nord pod vape serisindeki en son cihazdır. Nord, her yinelemede kademeli olarak yeni özellikler kazanıyor – Nord 2 bir ekran, 40W’a kadar ayarlanabilir watt ve daha büyük 1500mAh pil getirdi.Ardından, vat miktarını 60W’a kadar ayarlamak için özel düğmelere ve ayrıca Type-C şarjına sahip Nord X geldi.Artık 80W’a kadar ayarlanabilir watt, daha büyük 2000 mAh pil ve çift ayarlanabilir hava akımı halkaları getiren Nord 4’e sahibiz. İki bölme ve bobinle birlikte gelir: bir RPM bölmesi ve bobini ve bir RPM 2 bölmesi ve bobini. Her iki bölme de 4,5 ml kapasiteye sahiptir ve ilgili bobin serilerindeki tüm bobinlerle uyumludur.Yani mevcut Nord cihazınızdan yükseltme yapmaya değer mi? Bu soruyu ve daha fazlasını bu incelemede cevaplayacağım!

Özellikleri ve Kutu İçeriği:

 

Kutu İçeriği

1 x SMOK Nord 4 Cihazı

1 x SMOK Nord 4 RPM2 Bölmesi

1 x RPM2 Mesh 0.4ohm Bobin (Önceden Kurulmuş)

1 x SMOK Nord 4 RPM Pod

1 x RPM Mesh 0.4ohm Bobin (Önceden Kurulmuş)

1 x Tip-C Kablo

1 x Kullanım Kılavuzu

Özellikler

Boyut: 33,7 mm x 24,4 mm x 104,9 mm

115g ağırlığında

Ayarlanabilir Watt: 5-80W

OLED Ekran

2000mAh Pil

4.5ml E-Sıvı Pod Kapasitesi

2 Ayarlanabilir Hava Akışı Halkası

Düğme Aktif Ateşleme

Type-C Hızlı Şarj

Yazı Başlıkları

Nord 4 oldukça büyük ve tıknaz bir pod vape. 105 mm yüksekliğinde, 33,7 mm genişliğinde ve 24,4 mm kalınlığında ve 115 g ağırlığındadır. Her açıdan Nord 2’den biraz daha büyük; daha uzun, daha geniş, daha kalın ve daha ağır. Ancak diğer pod vaplarla karşılaştırıldığında, gerçekten sıra dışı bir şey değil. Etraftaki en hafif veya en küçük pod vaplardan biri olmasa da, yine de oldukça taşınabilir. Cebinize koyarken zorluk çekmeyeceksiniz ama orada olduğunu kesinlikle fark edeceksiniz.

Daha büyük olmasının yanı sıra, tasarım önceki Nord cihazlarından nispeten farklı; yuvarlak kenarlar, düz plastik ön ve arka paneller ve yerleşik LED’li dikdörtgen bir düğme hala mevcuttur. Bölme üzerindeki ağızlık bile neredeyse aynı ördek gagası şeklindedir.

Ancak hemen fark edeceğiniz bir şey, iki hava akımı kontrol kadranı eklenmesidir. Cihazın her iki tarafında, bölmenin hemen altında bir kadran var. Her kadranda yarı dairesel bir yuva bulunur ve hava akışını kapatmak için saat yönünde veya hava akışını açmak için saat yönünün tersine döndürülebilir.

Kadranların yan taraflarında küçük çentikler ve kadranları döndürmeye yardımcı olan ön yüzünde aşağı doğru uzanan bir çentik vardır. Yine de, özellikle onları ilk kullanmaya başladığınızda, ayarlamak çok zordur. Kadranlar kullanımla biraz gevşer, ancak neredeyse yeterli değildir. Tırnaklarınız yoksa, iyi şanslar! Onları şimdi büyütmeye başlayın!

Çift ayarlanabilir hava akışı fikrini takdir ediyorum ama onları her zaman aynı ayara ayarladım. Bir kapalı kadranı tamamen kapatmanın ve bobinin bir tarafına hava akışını kısıtlamanın bir anlamı yok.

Gövdenin sağ tarafında yer alan OLED ekran bulunmaktadır. Nord 2’den biraz daha iyileştirildi ve şimdi çok daha parlak, ancak bunun dışında aynı ekran ve düzen. Watt değerinizi, bobin direncinizi, voltajınızı, nefes sayınızı ve pil ömrünüzü % ile gösteren basit bir siyah beyaz ekrandır. Ekranın hemen altında, watt değerini 80W’a kadar ayarlamak için kullanılabilecek iki küçük ayar düğmesi bulunur.

Nord 4 ile ilgili sinir bozucu bulduğum bir şey, cihazın diğer tarafında bir “sahte ekran” olmasıdır. Demek istediğim, diğer taraftaki ekrana benziyor, bu yüzden kontrol etmek için ateş düğmesine basacağım, sadece siyah plastik olduğunu ve yanlış tarafa baktığımı fark edeceğim. SMOK’un muhtemelen bunu estetik için ve Nord 4 simetrisini vermek için yaptığını anlıyorum, ancak yanlış ekrana o kadar çok baktım ki, işim bitti!

 Nord 4 Nasıl Kullanılır

Nord 4 hiç de karmaşık bir cihaz değil. Varsayılan watt modu dışında herhangi bir mod olmadığı ve çok az buton kombinasyonu bulunduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Açmak veya kapatmak için ateş düğmesine beş kez basın.

Kutuda iki bölme var ve her biri önceden kurulmuş bir bobinle geliyor. Hangi bölmenin hangisi olduğunu, burada “RPM” ve “RPM2” olarak etiketlendiği için kırmızı doldurma portu durdurucusuna bakarak görebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz kapsülü alın, doldurma tapasını çıkarın ve tercih ettiğiniz likit ile doldurun. Bu bobinlerin her ikisi de nispeten düşük dirençli olduğundan, normal nikotin özleri ile kullanım için en uygun olduklarını unutmayın. 0.4ohm RPM bobini nikotin tuzları ile kullanabilirsiniz, ancak oldukça düşük mukavemetli (<25mg) olması gerekir. İşiniz bittiğinde, cihazınıza takmadan önce bobinin uygun şekilde doyması için birkaç dakika bekleyin. Bu sadece yanlışlıkla ateşleme düğmesine basmamanız ve bobini tamamen doymadan yakmamanız içindir.

Bobininiz kötü ve hazır durumdayken, watt değerinizi önerilen watt aralığında bir yere ayarlayın. Tavsiye edilen en düşük watt değerinden başlamanızı ve en çok neyi sevdiğinizi bulmak için hava akışı gibi yukarı doğru çalışmanızı öneririm. 0.16Ω RPM2 pod/coil için bu 25-50W ve 0.40Ω RPM pod/coil için 25W olacaktır.

Nord 4, yalnızca düğmeyle etkinleştirilen bir cihazdır ve çekiliş aktivasyonu bir özellik değildir. Bu nedenle, vape yapmak için ateş düğmesini basılı tutmanız yeterlidir. Hava akışı kadranlarını saat yönünün tersine çevirerek tamamen açık olarak başlayın. Vape yaparken, tercihinize göre bir hava akışı ayarı bulana kadar hava akışını kapatabilirsiniz.

Ateş düğmesine 3 kez basarak cihazı kilitleyebilirsiniz. Bu, tüm cihazı kilitler ve gücü veya ateşi ayarlayamazsınız.

Pod ve Bobinler

Nord 4 artık bir Nord pod veya Nord bobinleri ile gelmiyor. Bunun yerine, artık her biri için bir bobin içeren bir RPM bölmesi ve bir RPM 2 bölmesi ile birlikte geliyor. Bu podlar kendi hatlarındaki tüm coiller ile uyumludur; RPM bölmesi tüm RPM bobinleriyle uyumludur ve RPM 2 bölmesi tüm RPM 2 bobinleriyle uyumludur.

Bu bölmeler, Nord 2 için kullanılan bölmelerden çok daha büyüktür ve çapraz uyumlu değildir. Ayrıca 4.5ml kapasiteleri ile biraz daha fazla meyve suyu tutarlar. Bölmelerin hafif bir tonu var ama meyve suyu seviyenizi görmek çok zor değil. Bölmeler, bölmenin her bir köşesinde bir tane olmak üzere 4 güçlü mıknatıs aracılığıyla aküye manyetik olarak bağlanır. Bölme yerleştirildiğinde hareket olmaz ve yerine sıkıca oturur.

0.16Ω RPM2 bobini 25-50W ve Smok’a göre en iyi 40W olarak derecelendirilmiştir. Bu sarmal doğrudan bir akciğer sarmalı olarak belirlenmiştir ve düşük direnç nedeniyle yalnızca normal nikotin özleri ile kullanılmalıdır.

0.40Ω RPM bobini, hiçbir watt aralığı olmaksızın 25W olarak derecelendirilmiştir. Bu bobin, Smok tarafından bir ağızdan akciğere bobin olarak belirlenmiştir, ancak buna performans bölümünde gireceğiz. Direnç derecesi nedeniyle bu bobin, normal nikotin özleri ile kullanıldığında da en iyisidir, ancak muhtemelen 20 mg veya daha az olan düşük mukavemetli nikotin tuzu özlerini yönetebilir.

Bu bobinler, bölmenin dibine doğru itilir ve küçük bir mandalla sabitlenir. Bu mandal yaylıdır ve bobinleri çıkarmak için yana doğru çekilmelidir. Pod, yan tarafındaki kırmızı kauçuk tıpa çıkarılarak doldurulabilir.

 Batarya

Nord 4’teki pil, önceki Nord cihazlarından bir yükseltmedir. Bir pod vape için oldukça büyük olan 2000mAh pil. 25W’lık RPM bobini ile, ne kadar yoğun vape yaptığınıza bağlı olarak tek bir şarjla 2-3 günlük kullanım bekleyebilirsiniz. RPM2 bobini daha yüksek watt gerektirir ve benim gibi 55W’da vape yaparsanız, en azından öğlen veya her gün yeniden şarj etmeniz gerekir.

Nord 4’ü tam şarj için yaklaşık bir saatte ayarladım. Biraz uzun ama pilin boyutu göz önüne alındığında şikayet edemem. Kötü kötü değil.

 Performans

Bu bobinlerin her ikisinde de 70VG, normal nikotin özleri kullandım. RPM bobini 25W’da önerilir ve aslında en iyi performansı burada gösterir. Ben en çok 25W ile beğendim ve watt değerini daha fazla yükseltme gereği duymadım. Lezzet iyi ve buhar üretimi aslında oldukça iyi. Sıcak değil, sıcak buhar üretir ve 6mg ejuice ile buharlaşmayı güzel buldum.

Hava akışı kadranları kapalıyken, MTL bile diyebilirseniz çok, çok gevşek bir MTL çekimi elde ettim. Daha çok, gevşek MTL’ye yol açan sınırlı bir doğrudan akciğer çekimidir. Nasıl söylersen söyle, Smok bunu bir MTL bobini olarak belirlediğinde aradığım gerçek MTL vape bu değildi. Bu iyi bir bobin, ancak hardcore MTL gazetelerinin zevk alacağı bir bobin değil.

RPM2 bobini 25-50W olarak derecelendirilmiştir ve bir süre bu aralıkta vaping yapmayı denedim, ancak sonunda watt değerini 55W’a çıkardım ve en çok sevdiğim yer burasıydı. Evet, önerilen watt aralığının biraz dışında ama burada gayet iyi performans gösteriyor. Buhar biraz daha sıcak ve daha düşük wattlardan daha çok hoşuma gidiyor.

Buradaki lezzet çıktısı oldukça iyi ve pek çok nota likitlerime geliyor ama hepsi değil. Bu, lezzet açısından ortalamanın biraz üzerinde bir bobindir, ancak hiçbir şekilde inanılmaz bir bobin değildir.

Hava akışı için, hava akışını her iki tarafta neredeyse tamamen açık tuttum, bazen kadranları hafifçe kapattım. Bu size çok sayıda hava akışı ile çok açık bir çekiş sağlar. Bu miktarda hava akışı, bu bobinin büyük buhar tüyleri çıkarmasına izin verir, bu nedenle tarzınız buysa, hava akışını açık bırakın.

Şimdi sızıntı hakkında konuşalım. RPM bobini bana hiç sızdırmadı. Bölmenin altında biraz yoğuşma oldu ama çok miktarda meyve suyu yoktu. RPM 2 bobini oldukça yoğun bir şekilde sızdı ve iç kısımlara sızmadığından emin olmak için bölmeyi çıkardığımdan ve günde en az bir kez temizlediğimden emin olmak zorunda kaldım.

Sızıntı dışında performansla ilgili gerçek bir sorunum olmadı. Düğmeyle etkinleştirilen ateşleme, basıldığında anında çalıştı ve vaping ve şarj tamamen iyiydi.

SONUÇ KARAR!

Nord 4, Smok’un şimdiye kadar ürettiği en tam özellikli, en iyi görünümlü ve en iyi yapılmış Nord cihazıdır. Ne yazık ki, tüm bunların mutlaka daha iyi hale getirdiğini söyleyemem – bu gerçekten onunla ne yapmak istediğinize ve nasıl vape yapmayı sevdiğinize bağlı. Sızdıran RPM 2 bobini de herhangi bir iyilik yapmıyor.
 
Hala güçlü olan ve bazı bulutları atmak için kullanılabilecek daha küçük bir cihaz arayan doğrudan akciğer gazeteleri için Nord 4 olası bir seçim olabilir. Ancak 2000mAh pil, yoğun bir şekilde kullanırsanız gün boyunca dayanmaz ve birlikte verilen RPM 2 bobini size sızıntı sorunları verir. Batarya sizi rahatsız etmiyorsa en azından farklı bir RPM 2 coil almak isteyeceksiniz.
 
MTL gazeteleri de dahil olmak üzere herkes için Nord 4, aktardığınız bir cihaz olmalıdır. Kutunun dışında, nikotin tuzu özleri ile kullanılamaz (zaten 20 mg’dan daha yüksek güce sahip olanlar değil) ve sıkı bir MTL çekimine yakın hiçbir yerde vermez.
 
Bütün bunlar beni meraklandırıyor, Smok bu cihazı tam olarak kimin için tasarladı? MTL odaklı Nord ve Nord 2’den büyük bir ayrılmadır ve çoğu doğrudan akciğer gazeteleri, kutu mod ve tank / RBA kurulumlarına bağlı kalmaktan mutluluk duyacaktır.
 
Ne düşünüyorsun? Düşüncelerinizi duymayı çok isterim. Benim için aşağıya bir yorum bırakın!
 

smok_-_nord_4_pod-elektroniksigarablog5

Image 1 of 10

7.8 Total Score
Customer Reviews

If you used this product, please rate its quality.

Efficiency
8
Affordable price
10
True description
5.5
User Rating: 4.08 (65 votes)
admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo