Smok Novo 2 – Detaylı İnceleme

Dizayn 93%
Ürün Kalitesi 88%
Performans 87%
Aroma verişi 88%
Batarya Ömrü 74%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 78%
Sigara Bıraktırma Oranı 77%

Novo 2, 2018’in son derece popüler Novo’sunun halefidir. Boyut olarak neredeyse aynıdır ancak orijinal Novo’nun 450mAh’ına kıyasla 800mAh pil kapasitesinin neredeyse iki katına sahiptir. Her ikisi de 2 ml ejuice alacak olan normal ejuice’ler için 1.0ohm’luk bir kapsül ve nikotin tuzları için 1.4ohm’luk bir bölme ile birlikte gelir.

Orijinal Novo harika bir cihazdı ancak pil ömrü bir dezavantajdı. Görünüşe göre Smok, Novo 2’yi yaparken topluluğu dinledi, bu yüzden nasıl performans gösterdiğini görmek beni heyecanlandırıyor. Bu hepimizin beklediği pod vape olabilir mi?

1 x Novo 2 Cihazı

1 x 1.0ohm Ağ Bölmesi

1 x 1.4ohm Çift Bobin Bölmesi

1 x USB Şarj Kablosu

1 x Kullanım Kılavuzu

 

Özellikler

88,3 mm x 24,5 mm x 14,5 mm

43g ağırlığında

2ml Elikit Kapasitesi

6W-25W Çıkış

800mAh Pil

Beraberlik Etkinleştirildi

Tasarım ve Yapım Kalitesi

Novo 2, temel olarak orijinal Novo ile aynı boyuttadır. 88,3 mm yüksekliğinde, 24,5 mm genişliğinde ve 14,5 mm kalınlığındadır. Bu gerçekten küçük bir cihaz! Avucumda neredeyse tamamen gizleyebilirim, bu da onu süper gizli bir vape yapar. Boyutu beğendim ve yuvarlak gövde tutması rahat. Bonus olarak, aynı zamanda hafiftir; sadece 43 gram ağırlığında!

Novo 2’yi 18 farklı tasarımda alabilirsiniz ve bunlardan bazıları gerçekten harika. Kullandığım siyah beyaz reçine gibi 8 reçine benzeri tasarım, 6 yanardöner/yanardöner tasarım ve 4 başka tasarım var. Favorilerimden biri “KEEP CALM and VAPE ON” dış görünümü. Muhtemelen bunu kendim sipariş edeceğim!

Reçine tasarımlarının gerçek reçine olmadığını belirtmekte fayda var. Aslında sadece reçine gibi görünen plastik panellerdir. Yine de iyi görünüyor ve bunu hiç umursamıyorum.

 Ön panelde SMOK, arka panelde Novo 2 baskılıdır. Yine de başka bir markalaşma veya yazı yok. Novo 2, iyi görünen basit ve temiz bir tasarıma sahiptir.

Novo 2’nin altı yuvarlaktır ve bu nedenle kendi kendine ayağa kalkmaz. Bu size cihazı yan tarafı üzerine düz bir şekilde yatırmaktan başka bir seçenek sunmaz. Bir performans sorunu olmasa da, bunu yine de bir tasarım hatası olarak sayacağım.

Bu, çekmeyle etkinleştirilen bir vape’dir, bu nedenle vape için ağızlık üzerinde nefes almanız yeterlidir. Fiziksel bir ateş düğmesi veya herhangi bir düğme yoktur. Kullanımı çok kolay bir cihazdır. Beraberlik aktivasyonu da harika çalışıyor ve vape yapmak için çok az çaba gerektiriyor.

Kartuş

Novo 2 bölmeleri, dudaklarınıza mükemmel şekilde uyan bir eğriye sahiptir. Ağızlık pürüzsüz, siyah bir plastikten yapılmıştır. Bölmenin kendisi tamamen açıktır, bu nedenle elikit seviyenizi görmek çok kolaydır.

Cihaza bağlandığında, bölmenin görünen ince şeffaf bir kısmı vardır. Bu tasarım Aspire Breeze NXT’ye benzer ve bölmeyi çıkarmadan elikit seviyenizi görmenizi sağlar; sadece cihazı yan çevirin.

Novo 2 iki bölmeyle birlikte gelir: 1.4ohm çift bobin bölmesi ve 1.0ohm örgü bobin bölmesi. Bobinler yerleşiktir ve çıkarılamaz. 1.4ohm bölme, sınırlı bir MTL çekimi sağlarken, 1.0ohm bölme daha gevşek bir MTL’dir.

Smok, nikotin tuzları için 1.4ohm’luk kapsülü ve normal nikotin ejuice’leri için 1.0ohm’luk kapsülü tavsiye ediyor ama ben ikisini de iyi buldum. 1.0ohm gözenekli bölme, biraz daha güçlü bir boğaz vuruşu sağlar, ancak yine de güzel tuzlarla kullanım için mükemmeldir.

Novo 2 bölmelerini aşağıdaki ejuices ile test ettim:

80VG/20PG normal nikotin ejuice

70VG/30PG normal nikotin ejuice

60VG/40PG nikotin tuzu ejuice

40VG/60PG nikotin tuzu ejuice

Onlara ne atarsam atayım, her iki bölme de iyi kötü. Hiç mücadele etmediler, uzun çekilişlerde bile asla kuru bir vuruşa yaklaşamadım. Onlar harika kapsüller. Onlar da biraz sızmadı. Bölmelerin alt kısmında biraz yoğuşma oldu ancak olağan dışı bir şey olmadı ve cihazın içindeki bölme bağlantısı da kuru kaldı.

Bu bölmeler, orijinal Novo ile geriye dönük olarak uyumludur. Ayrıca ayrı olarak satın alabileceğiniz 5 bölme daha vardır (Novo ile de uyumludur). Bunları test edemedim ama elime geçerse bu incelemeyi hemen güncelleyeceğim

Hava akışı

Novo 2, Smok’un “U Şeklinde” hava akışı dediği şeye sahiptir. Bölmenin her iki tarafında, havayı cihazın yanlarından, bölmenin altındaki delikten ve bobinden ağızlığa doğru çeken bir hava akış deliği vardır.

Dahil edilen bölmelerin her birinden farklı bir çizim elde edersiniz, ancak bu küçük bir farktır. 1.4ohm kapsül, ağızdan akciğere sıkı bir çekimdir. 1.0ohm bölmesi daha gevşek bir MTL çekimidir. Daha sıkı bir çekişten hoşlanıyorsanız, muhtemelen 1.4ohm bölmesini tercih edeceksiniz, ancak biraz daha havadar bir çekilişten hoşlanıyorsanız, 1.0ohm bölmesinin vuruşunu beğeneceksiniz.

Novo 2’de hava akışını ayarlamanın bir yolu yok, bu nedenle bölmelerin sağladığı şeylerle yaşamak zorunda kalacaksınız. Ama bence MTL gazeteleri için harikalar ve mücadele etmeni gerektirecek kadar kısıtlı değiller ama aynı zamanda çok gevşek ve havadar da değiller. Her bölmenin güzel bir çekme direnci vardır.

Batarya

Novo 2’nin en etkileyici kısmı sadece bataryası olabilir. Daha önce de belirttiğim gibi, orijinal Novo ile aynı boyutta ama bir şekilde neredeyse iki kat daha büyük bir bataryası var. Bu etkileyici bir üretim başarısı.

800mAh pil, iki buçuk gün boyunca çok tutarlı ve yoğun bir vaping sürdü. Bu kadar küçük bir elektronik sigara için gerçekten çok iyi. Pil ömrü kesinlikle bununla güçlü bir nokta.

Cihazın ön tarafında zar zor farkedilebilen bir LED ışık var. Bu sadece küçük bir nokta. Novo 2’de vape yaptığınızda, pil şarj seviyenizi belirtmek için yanar. renkler:

Yeşil: %70 ve üzeri

Turuncu/Sarı: %70 – 30

Kırmızı: %30’un altında

Pil ömrü %30’un altına düştüğünde, çekiş belirgin şekilde zayıflar. Kendinizi zayıf ve tatmin edici olmayan çekilişlerden kurtarmak için Novo 2’nizi kırmızı seviyedeyken şarj etmenizi öneririm.

Performans

Novo 2 ile vaping harika oldu. Bölmeler içeri girmek için bir dolgu alır, ancak bir kez yaptıklarında harikalar. 1.0ohm bölmesinden özellikle etkilendim. Örgü, bir pod vape’den elde edilmesi şaşırtıcı olan doğru ve tam lezzet üretir. Bir RDA seviyesinde değil (pod vape yok) ama kesinlikle iyi. Çekme tercih ettiğimden biraz daha gevşek ama buharın kalitesi bunu büyük ölçüde telafi ediyor.

1.4ohm kapsül, ikisi arasında daha az lezzetli, ancak sadece biraz. Sıkı çekişiyle bunu telafi ediyor, bu yüzden favori bir kapsül seçmek zor. Bu bölmeden çekmeyi daha çok seviyorum ama lezzet, ağ bölmeyle daha iyi.

Her bölmeyi en az 6 kez yeniden doldurdum ve hala güçleniyorlar. Bu, her biri için bir buçuk haftadan fazla kullanım demektir ve ilk dolum kadar iyidirler. Lezzette henüz azalma veya donma yok ve bir Smok ürünü için bu gerçekten çok şey ifade ediyor.

Novo 2’den aldığım deneyim, denediğim herhangi bir pod vape kadar iyi ve birçok yönden daha iyi. Hiçbir zaman sızdırmadı, uğultu, geri tükürme veya patlama olmadan düzgün bir şekilde bozuldu ve pil ömrü süper. Bunun için kutu modumu ve tank kurulumlarımı değiştirmezdim (hiçbir pod elektronik sigara bana bunu yaptıramaz!) ama güzel bir yedekleme cihazı oluyor.

Novo 2, Smok’un şimdiye kadarki en iyi pod elektronik sigarasıdır. aynı zamanda yılın en iyi pod buharlarından biri, kesinlikle. Kapsüller mükemmeldir ve mükemmel bir lezzet sunarken, onlara attığınız her tür ejuice’yi kolaylıkla emer. Pil ömrü başka bir büyük profesyoneldir. Pod elektronik sigaralara gelince, kesinlikle harikaların arasında. Satın alacağınız bir sonraki pod elektronik sigaranızı veya hatta sadece ilk cihazınızı arıyorsanız, Novo 2 pişman olmayacağınız bir seçimdir.

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo