Smok Novo 4 Detaylı İnceleme

Dizayn 90%
Ürün Kalitesi 91%
Performans 100%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 89%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 84%
Sigara Bıraktırma Oranı 82%

Smok Novo 4, Smok’un popüler Novo pod vape serisindeki en son cihazdır. Smok’un Nord cihazları gibi, Novo cihazları da her yeni yinelemede yavaş yavaş yeni özellikler kazanıyor.

Peki Novo 4 masaya ne getiriyor? Nord 4’e benzer şekilde, artık onu ayarlanabilir hava akışına sahip ilk Novo cihazı yapan bir hava akışı kontrol kadranı var. Ayrıca 25W’a kadar ayarlanabilir watt değerine ve Type-C kablo ile şarj olan 800mAh pile sahiptir.

Önceki Novo cihazlarından büyük bir değişiklik, yerleşik bobinlere sahip bölmeler yerine Novo 4’ün değiştirilebilir bobinler kullanmasıdır. Nord 4, akciğer gazetelerini yönlendirmek için yemek yeme yönünde gittiğinde, Novo 4, MTL odaklı bir kit gibi görünüyor.

Kutu İçeriği:

1 x Novo 4 cihazı
1 x Novo 4 Bölme
1 x LP1 DC 0.8Ω MTL Bobin
1 x LP1 Örgülü 0.8Ω MTL Bobin
1 x Type-C Şarj Kablosu
1 x Kullanım Kılavuzu


Özellikler
93,5 mm x 26,5 mm x 17,7 mm
51.7g ağırlığında
2ml Sıvı Kapasite
5-25W Ayarlanabilir Çıkış
800mAh Pil
Beraberlik Etkinleştirildi
Değiştirilebilir Bobinler Kullanır
Diğer Novo Pod’larla Geriye Doğru Uyumlu Değil

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Novo 4 için radikal bir yeniden tasarım bekliyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Novo 4, önceki Novo cihazlarıyla neredeyse aynı görünüyor ve aynı şekli ve yuvarlak kenarları koruyor.

Aslında 93,5 mm x 26,5 mm x 17,7 mm boyutlarıyla Novo X ile hemen hemen aynı boyutta ve 51,7 g ile yaklaşık olarak aynı ağırlığa sahip. Diğer Novo’lar kadar cepte taşınabilir ve hala taşıdığınız neredeyse algılanamayacak kadar hafiftir.

En büyük ve en göze çarpan tasarım değişikliği, bölmenin hemen altına bir hava akışı kontrol kadranı eklenmesidir. Bu kadran, Nord 4’tekine benzer, ancak onu daha MTL odaklı yapan birkaç değişiklik var.

Birincisi, hava akımı yuvası daha küçüktür. İkincisi, Nord 4’teki açık yuva yerine kadranın altında hava akımı delikleri var.

Hava akımı açıkken, sıcak ama sıcak olmadığı için herhangi bir watt değerinde gerçekten güzel olan sıkı bir MTL çekimi elde edersiniz. Hava akışını kapatmak, buharı çok daha sıcak hale getiriyor ve bu şekilde hava akışıyla vaping yaparken watt değerini düşürmeyi en keyifli buldum. Nasıl ayarlamış olursanız olun, bir MTL vaper iseniz, çekilişi beğeneceksiniz.

Kadranın yan tarafında küçük çentikler ve kadranı döndürmeye yardımcı olmak için ön yüzünde aşağı doğru uzanan bir çentik var. Yine de, özellikle ilk kullanmaya başladığınızda, ayarlamak çok zor. Kadran kullanımla biraz gevşer, ancak neredeyse yeterli değildir. Tırnaklarınız yoksa, iyi şanslar! Onları şimdi büyütmeye başlayın!

Ön panelde küçük bir OLED ekran ve hemen altında küçük bir düğme var. Bu ekran size watt değerini, bobin direncini, nefes sayısını ve pil ömrünü yüzde olarak söyler.

Watt değerini ayarlamak için düğmeye 3 kez basın. Ardından, watt değerini yarım watt’lık artışlarla artırmak için düğmeye basabilir veya watt’ı daha hızlı artırmak için düğmeyi basılı tutabilirsiniz. İstediğiniz watt değerinden daha yükseğe çıkarsanız, maksimum watt olan 25W’a kadar gitmelisiniz ve tekrar 5W’a inecektir.

Smok’un kalitesi her yerde olabilir ancak Novo 4 çok iyi inşa edilmiştir. Novo X incelememi okuduysanız, panellerin gıcırdaması ve hafifçe hareket etmesiyle ilgili bazı sorunlar yaşadığımı göreceksiniz, bu son derece hayal kırıklığı yarattı. Novo 4’üm bu sorunlardan hiçbirine sahip değil ve çok sağlam ve iyi yapılmış hissediyor.

Pod ve Coilleri

İlk kez, bir Novo cihazı, yerleşik bobinlere sahip değiştirilebilir bölmeler kullanmıyor. Novo 4 yerine, çıkarılabilir ve değiştirilebilir bobinler alan 2 ml’lik bir bölme kullanır. Kutuda, 12W’da en iyi olan bir LP1 0.8Ω ağ bobini ve yine 12-25W için derecelendirilmiş bir 0.8Ω LP1 DC bobini alırsınız.

Sızıntıyı önlemek için bu bobinlere 3 silikon o-ring takılır; 1 bobinin çektiğiniz delikle birleştiği yerde, 1 bobinin bölmenin iç kısmıyla birleştiği yerde ve 1 bobinin bölmenin dış tabanıyla birleştiği yerde. Bu kurulum iyi bir iş çıkarıyor gibi görünüyor çünkü aynı bobini 2 hafta kullandıktan sonra bile kapsülden herhangi bir sıvı sızıntısı olmadı.

Bobinlerin, bölmenin alt kısmıyla eşleşen 2 düz kenarı vardır. Bu, bobinin yalnızca belirli bir şekilde gittiği anlamına gelir, bu nedenle doğru şekilde taktığınızdan emin olun.

Novo 4 ile birlikte gelen kapsülün ağız kısmında koyu siyah bir renk tonu ve kapsülün alt yarısında açık renk tonu vardır, bu da ne kadar meyve suyu kaldığını görmeyi zorlaştırır. Smok, ağızlık dahil tamamen şeffaf kapsüller satıyor gibi görünüyor, ancak bunlar ayrı ayrı satılıyor. Kutuya her bölmeden bir tane koysalardı güzel olurdu, ama sanırım bu, gazetelerin sürekli şikayet ettiği bir sorunu çözmek için çok fazla…

Bölme tık sesiyle pildeki yerine oturuyor, burada mıknatıs yok. Novo 4 pod, Novo X’in podlarıyla neredeyse aynı görünse de, değiştirilemezler. Novo X bölmesi, Novo 4 piline tam olarak oturmaz ve kontak pimleri Novo 4 bölmesindeki bobin gibi ortada değil bölmenin her iki ucunda olduğundan ateşleme yapmaz. Aynısı Novo 4 podunu Novo X’e takmaya çalışmak için de geçerlidir. Çalışmaz.

Bataryası

Burada yükseltme yok – Novo 4, öncekilerle aynı 800 mAh pil boyutuna sahip. 16W’da vaping yaparken pil ömrünü oldukça iyi bulduğum için bu gerçekten bir fikir değil. Tek bir şarjla sürekli olarak yaklaşık 2 gün vaping alıyorum ve boyut ve taşınabilirlik için bu oldukça iyi.

Neyse ki Smok sonunda 2021 olduğunu ve Novo 4’ün Type-C şarjı olduğunu fark etti. 90 dakikada şarj olur ve şarjdan geçer, böylece şarj olurken vape yapabilirsiniz. Novo 4 prize takılıyken size ekranda tahmini şarj süresini verir ve mevcut pil şarjınızı gösterir. Bu gerçekten güzel bir özellik çünkü en azından size şarjın ne kadar süreceği konusunda bir fikir veriyor.

Performans / Verim

Novo cihazları her zaman iyi MTL cihazları olmuştur ve Novo 4 farklı değildir. En son yinelemelere bakılırsa, Smok Nord’ları DL pod vape’leri ve Novos’u MTL pod vape’leri olarak belirlemiş gibi görünüyor. Yani bir MTL vaper iseniz, Novo 4’e bakmak isteyeceksiniz.

Hava akışı tam olarak bir MTL pod vape’de aradığım şey. Tamamen açıkken gevşek bir MTL çekişidir, ancak hava akışı kadranını kapatarak sıkı bir MTL çekişine çevrilebilir. Bazı nikotin tuzları ile beraberlik çok, çok iyidir.

Dahil edilen DC bobini 12-25W arasında herhangi bir yere vape edebilirsiniz ama en çok 16W’da beğendim. Hala sıcak ve tadını çıkaracak kadar güçlüyken likitlerimin lezzetini ortaya çıkarmak için bulduğum iyi bir watt seviyesi. LP1 ağ bobini DC bobine benzer ve dürüst olmak gerekirse, ikisi arasında büyük bir fark görmedim. Bu bobin sadece 12W’da en iyi olarak derecelendirildi, watt aralığı yok, bu yüzden bobinin yanmasını önlemek için 12W civarında tuttum. Lezzet, muhtemelen en düşük watt nedeniyle DC bobininden biraz daha az yoğundur, ancak daha soğuk bir vape seviyorsanız, fena değil. Bu bobinlerden gelen lezzet, önceki Novo’lardan bile daha iyi ve bu kapsüller zaten çok iyiydi.

Daha önce sızdırma olmadığını belirtmiştim ama benim için bir diğer önemli performans özelliği de çekiliş aktivasyon performansı. Neyse ki hiçbir sorun yaşamadım, ancak hatalı çizim aktivasyonu, iyi bir cihazı gözümde korkunç hale getirebilecek bir şey. Novo 4, olması gerektiği gibi çalışan iyi kalibre edilmiş çekme aktivasyonuna sahiptir; etkinleştirilmesi zor değildir ve kendi kendine arıza veya ateşleme yapmaz.

smok_-_novo_4_-_pod_elektroniksigarablog1

Image 1 of 9

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo