Uwell Caliburn G Detaylı İnceleme

Dizayn 94%
Ürün Kalitesi 96%
Performans 100%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 84%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 95%

Uwell, orijinal Caliburn’ü 2019’da piyasaya sürdüğünde, vaping dünyası fırtınaya tutuldu. İnce ve hafif tasarım anında çekiciydi ve sıcak, gevşek MTL daha da çekiciydi. Caliburn uzun zamandan beri pod vaplar için ‘altın standart’ olarak kaldı ve birçok pod vape popülaritesini ve başarısını elde etmeye çalıştı ve başarısız oldu.

Orijinal Caliburn, gazetelerin bir pod vape’de aradığı her şeye sahipmiş gibi görünse de, Uwell, Caliburn’ün halefini piyasaya sürdükleri için iyileştirme için yer gördü; Kaliburn G.

Caliburn G, orijinali bu kadar popüler yapan şeylerin çoğunu koruyor, ancak onu daha da iyi hale getirecek birkaç yeni değişiklikle. Caliburn G, hem çekme hem de düğmeyle etkinleştirilen ateşlemeye sahiptir, değiştirilebilir bölmeler yerine değiştirilebilir bobinler alır ve iki hava akışı moduna sahiptir.

Caliburn G, tüm zamanların en büyük pod vaplarından birine layık bir halef mi? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Kutu İçeriği:

1 x Uwell Kaliburn G Kiti
1 x Uwell Caliburn Pod Kartuşu
2 x 0.8ohm Kaliburn G Bobin
1 x USB C Tipi Kablo
1 x Kullanım Kılavuzu


Özellikler
Çinko Alaşımlı Yapı
108,3 mm x 22,5 mm x 12,6 mm
690 mAh Pil
15W Maks. vat miktarı
2 Farklı Hava Akış Modu
Beraberlik ve Düğme Aktif Ateşleme
2ml Kapsül Kapasitesi
Değiştirilebilir Bobinler
Tip-C Şarj

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Herkesin beğendiği bir tasarıma sahip olduğunuzda, onu çok fazla değiştirmemek mantıklıdır. Bunu akılda tutarak, Uwell, Caliburn G’yi orijinalinden farklı kılmak için birkaç tasarım değişikliği yaptı, ancak hiçbir şey çok sert değil.

Caliburn G hala uzun ve ince bir cihaz ancak orijinalinden biraz daha kısa, biraz daha geniş ve biraz daha kalın. Bu ‘vape kalem’ şekli son derece kullanışlıdır çünkü ceket veya pantolon cebine kolayca sığar ve fazla yer kaplamaz. Caliburn G çinko alaşımından yapılmıştır ve çok hafiftir.

Orijinalin kenarlarından aşağıya doğru uzanan nervürlü çizgiler G’nin ön ve arka yüzünün tamamında yer alıyor. Bu çizgiler, aksi takdirde kaygan bir cihaza biraz tutuş katıyor ve aynı zamanda hoş bir görünüm kazandırıyor. Cihazın ön tarafında “Caliburn”, hemen altında bir LED göstergesi ile zarif bir şekilde basılmıştır.

Ateşleme düğmesi orijinalinden daha büyüktür ve çevresinde bronz bir vurgu halkası vardır. Bronz aksan, ona büyük bir hayranı olduğum klas bir görünüm kazandırıyor. Düğme, basıldığında dokunsal ve duyarlıdır, ancak Caliburn G ayrıca çekmeyle etkinleştirilen ateşleme özelliğine sahiptir, böylece sadece vape yapmak için ağızlığı çizebilirsiniz.

Ağızlık aynı zamanda kapsül için doldurma kapağı görevi görür. Orjinalindeki ağızlıktan çok daha yuvarlak ve orijinalin kullanımı rahat olsa da bu ağızlığı daha çok seviyorum. Dudaklarımın kıvrımlarını daha da iyi takip ediyor ve genel olarak daha iyi hissettiriyor.

Orijinal Caliburn üzerindeki bölme mıknatıslarla takılıyken, bu bölme tık sesiyle yerine oturur. Manyetik olarak takılan bölmelerde yanlış bir şey yoktu ama ben tıklamanın güvenliğini tercih ediyorum. Düşse bile kolayca çıkmaz ve bu, düşürürseniz sizi karanlıkta bölme aramaktan kurtarabilir.

Bölme takıldığında, Caliburn G’nin yan tarafında kalan likitinizi kolayca kontrol etmenizi sağlayan pencereler vardır. Bölmelerin alt yarısı tamamen şeffaftır ve 2 ml’ye kadar likit alabilir. Caliburn G, Uwell’in yeni Caliburn G değiştirilebilir bobinlerini alır.

Bir klasiğin en iyisi olmak zor ama Caliburn G’nin tasarımından ve genel kalitesinden memnunum. İyi görünüyor ve iyi inşa edilmiş. “Bozuk değilse tamir etmeyin” dediklerini biliyorum ama Uwell’ın değiştirdiği her şeyin aslında cihazı daha da iyi hale getirdiğini hissediyorum.

Caliburn G Nasıl Kullanılır

Vaping konusunda yeni olsanız bile Caliburn G, kurulumu hızlı ve kolay bir cihazdır. Bununla birlikte, orijinaldeki değiştirilebilir bölmeler yerine değiştirilebilir bobinler alır, bu nedenle vaping yapmadan önce uygun şekilde hazırladığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

İlk önce bir bobin alın. Kutu içerisinden çıkan coillerin ikisi de aynı olduğu için hangisini seçtiğinizin bir önemi yok. Seçtiğiniz likiti alın ve bobinin kenarlarındaki pamuğa birkaç damla elikit damlatın. Bunu yaptıktan sonra, bobini alın ve düz kenarı bölmenin alt kısmındaki düz kenarla hizalayarak bölmeye yerleştirin. Bobin basitçe bölmenin altına iter.

Ağızlık doldurma kapağı görevi görür, bu nedenle önden arkaya veya yan yana iterek çıkarın. Ağızlık kaygandır, bu nedenle ilk başta çıkarmak acı verici olabilir, ancak birkaç kez yaptığınızda biraz daha kolay hale gelir.

Ejuice şişesi ağzınızı kırmızı contaya yapıştırarak bölmeyi doldurmak istiyorsunuz. Bölmeyi doldurun ve 5 dakika bekletin. Caliburn G, bölmeyi hangi yöne yerleştirdiğinize bağlı olarak ya bir MTL ya da sıkı MTL çekilişi sunacaktır, bu nedenle her iki yönü de deneyin ve hangi yolu beğendiğinizi görün.

Ateşleme düğmesine beş kez basarak cihazı açın ve ağızlığın üzerine çizim yaparak veya ateşleme düğmesine basarak vape yapın.

Caliburn G Coilleri

Değiştirilebilir bölmeler yerine Caliburn G, değiştirilebilir bobinler alır. Bunlar, bunun için özel olarak yapılmış yeni “Caliburn G Serisi Bobinler”. Yalnızca, bobinin düz tarafını bölmenin altındaki düz çentikle hizalamanızı gerektiren belirli bir şekilde bölmenin dibine otururlar ve basitçe yerine iterler.

Kutu içerisinden iki bobin gelir ve ikisi de aynıdır: 0.8ohm Caliburn G Serisi Bobinler. Ayrı olarak satın alınabilecek 1.0ohm bobinler de vardır.

Batarya Ömrü

Caliburn G’de görmekten memnun olduğum büyük bir değişiklik, Type-C şarj bağlantı noktasının eklenmesidir. Type-C kablo ve güç bloğu kullanarak Caliburn G’yi 40-45 dakikada tamamen şarj eder. Cihazı 45 dakikadan kısa sürede tamamen şarj edebilmek çok büyük ve cihaza bir ton kullanılabilirlik katıyor. Şarj olurken de kullanılabilir, böylece asla tamamen elektronik sigarasız kalmazsınız.

Caliburn G daha yüksek bir maks. orijinalinden daha fazla watt çıkışı (15W’a karşı 11W), bu nedenle biraz daha fazla güç kullanır, ancak bu, artan pil kapasitesi (690mAh’e karşı 520mAh) ile dengelenir. Yeniden şarj etmek zorunda kalmadan önce bir buçuk ila 2 tam likit kapsülü vape etmeyi bekleyebilirsiniz.

Çizim yaptığınızda, pil seviyenizi belirtmek için yanan bir LED var. Yeşil %60+, mavi %30-60 ve kırmızı %30’dan azdır. Pil bittiğinde kırmızı ışık arka arkaya 10 kez yanıp sönecek ve ateş etmeyi reddedecektir.

Performans / Verim

Bu kadar basit ve anlaşılır bir cihaz için performans hakkında gözden geçirilecek çok şey var. Bahsetmek istediğim ilk şey hava akışı. Bölmeyi nasıl yerleştirdiğinize bağlı olarak Caliburn G, sıkı bir MTL çekilişinden daha da sıkı bir MTL çekilişine geçebilir, her ikisi de orijinal Caliburn’deki çekilişten önemli ölçüde daha kısıtlıdır. Şahsen orijinaldeki beraberliğin iyi olduğunu hissettim ama her zaman biraz daha sıkı bir beraberlik istedim. Orijinalin sunduğu daha gevşek MTL’yi beğendiyseniz, Caliburn G’nin aynı olmadığını ve size bir beraberlik vermeyeceğini unutmayın.

Orijinale göre bir başka gelişme de lezzet. Caliburn G, lezzet oyununu hızlandırır ve rekabet etmesi zor olan zengin, sıcak ve lezzetli buhar sağlar. Çekme ile etkinleştirilen ateşlemeyi kullanmak bana sıcak buhar verir, ancak çizmeye başlamadan hemen önce ateş düğmesine basmak, gerçekten güzel olan biraz daha sıcak bir buhar sağlar. Bu vape’den gelen lezzet düpedüz etkileyici ve şimdiye kadar denediğim diğer pod vape’lerden daha iyi.

Bu 0.8ohm bobinler lezzetli olmasının yanı sıra çok yönlüdür. 6mg normal nikotin likiti, bu kadar düşük güçlü bir cihazda kullanılmasına rağmen hala güzel bir çekiş sağlıyor. Yine de Caliburn G ile nikotin tuzları gerçekten olduğu yerde. 35 mg nikotin tuzu bana gerçekten mükemmel olan mükemmel bir boğaz vuruşu sağlıyor.

Bir bakla değerinde ejuice için Caliburn G’den 50 mg nikotin tuzu bile kullandım ve çok daha güçlü ve fark edilir bir boğaz vuruşu olsa da, çok güçlü veya çok güçlü değildi. Kullanmayı tercih ettiğiniz likit türü veya gücü ne olursa olsun, Caliburn G bununla başa çıkacak ve iyi idare edecektir.

Performans sorunları mevcut değildi. Bobinlerden sızıntı ve yoğuşma da olmadı. Bölmenin altı ve pilin içindeki temas noktaları, testlerim boyunca tamamen kuru kaldı. 50VG likit, 65VG likit ve 70VG likit kullandım ve bunların hiçbiri sızdırılmadı. Bobinler ayrıca, kuru bir vuruş almaya hiç yaklaşmadığım için olağanüstü bir şekilde zincir vapingine ayak uyduruyor.

Fantastik fitilleme özelliklerine ek olarak, bobin ömrü de harika. Onuncu dolumdan sonra saymayı bıraktığım için, bölmeyi tek bir bobin kullanarak sayabileceğimden daha fazla doldurdum. Sadece şimdi bobin biraz tat almaya başladı, bu yüzden muhtemelen yakın gelecekte değiştirmem gerekecek.

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo