Uwell Caliburn Koko Prime Detaylı İnceleme

Dizayn 100%
Ürün Kalitesi 100%
Performans 100%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 95%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 100%

Uwell’ın Caliburn serisi pod vapları, uzun zamandır bugüne kadarki en popüler vaping cihazlarından biri olmuştur. Her şey hızla kült benzeri bir takipçi kitlesi kazanan orijinal Caliburn ile başladı. Ardından, gazeteler tarafından eşit derecede beğenilen farklı bir tasarıma sahip benzer bir cihaz olan Caliburn Koko geldi.

Bu iki pod vape titansının piyasaya sürülmesinden bu yana, gazeteler bir sonraki ‘Caliburn’ cihazları yinelemelerini sabırla bekliyorlar. Uwell şimdi (yakın zamanda incelediğim) Caliburn G’yi ve Caliburn Koko’nun halefi olan Caliburn Koko Prime’ı piyasaya sürdü.

Caliburn Koko Prime, değiştirilebilir bölmeler yerine Caliburn G serisi değiştirilebilir bobinleri kullanır ve ayrıca Caliburn G ile aynı bölmeleri kullanır. 2ml likit kapasitesi, maksimum 15W çıkış voltajı ve 690mAh pili vardır.

Kutu İçeriği:

1 x Uwell Caliburn Koko Prime Cihazı
2 x 1.0ohm Kaliburn G Bobinleri
1 x Type-C Şarj Kablosu
1 x Kullanım Kılavuzu
1 x Kordon


Özellikler
Alüminyum Alaşımlı Yapı
Boyutlar: 68mm x 45,6mm x 16mm (Pod Dahil)
2.0ml Doldurulabilir Bölmeler
690mAh Pil
15W Maksimum Watt
Beraberlik Etkinleştirildi
Caliburn G Bölmeleri ve Bobinleri Alır

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Uwell-Caliburn-Koko-Prime-elektroniksigarablog3

Image 1 of 4

Saf görünüm açısından Caliburn Koko Prime, öncekinden kökten farklı değil. Biraz farklı bir tasarımla güncellendi ve yenilendi, ancak genellikle orijinal Koko’nun görünümüne sadık kalıyor.

Orijinal Koko küçük, kare şeklinde ve çok hafifti. Koko Prime, boyut olarak neredeyse aynı, ancak 68 mm yüksekliğinde, 45,6 mm genişliğinde ve 16 mm kalınlığında sadece birkaç milimetre daha geniş ve kalın. Çok küçük ve kompakt bir cihazdır.

En büyük tasarım değişikliği, orijinal Koko’daki kare, düz yüzeylerden Koko Prime ile kavisli ve eğimli yüzeylere geçiştir. Bence bu tasarım süper modern görünüyor ve sadece ‘yükseltme’ diye bağırıyor. İki cihazı yan yana koyarsanız hangisinin eski model hangisinin yeni olduğu hemen anlaşılır.

Altı renk mevcuttur: mor, mavi, gri, siyah, yeşil ve kırmızı. Her birinin farklı bir renk çerçevesi ve farklı renkli panelleri vardır. Bu paneller manyetiktir ve başka bir renkle değiştirilmek üzere çekilebilir. Eightvape ve birkaç diğer çevrimiçi vape mağazası şu anda bu panelleri ayrı olarak satıyor.

Panellerin gizli arka tarafında, Uwell’in Koko Prime sloganı olan “Devam Etmeye Devam Et” yazısı bulunur. Paneller çıkarıldığında, cihazın ön tarafında zarif bir şekilde süslenmiş Koko logosu bulunur. Panellerin çıkarıldığı görünümü gerçekten seviyorum. Çok gizli, tonlu ve panellerin yaptığı gibi dikkat çekmek için çığlık atmıyor.

Cihazın üst tarafında, bölmenin karşısında bulunan bir kordon bağlantı noktası vardır. Kutudan çıkan kordon da benzer şekilde parlak ve dikkat çekici, boya sıçraması, grafiti yazısı ve Koko ve Uwell logolu paneller gibi. Kordon gerçekten iyi yapılmış ve kullanımı çok rahat. Takmayı veya çıkarmayı kolaylaştırmak için boyuna klipsle kapatılır ve boynunuzda sıkmak veya gevşetmek için bir kılavuza sahiptir. Ayrıca, Koko Prime’ı kordondan çıkarmak istiyorsanız, cihazın yanında hızlı bir ayırma klipsi vardır. Bu kesinlikle kullandığım en kullanışlı, en iyi düşünülmüş ve en kullanışlı vape cihazı kordonu.

Bölme, Caliburn G’ninkiyle tamamen aynıdır. Tıklayarak yerine oturur ve vape yapmayı kolaylaştıran yuvarlak bir şekle sahiptir. Pod takıldığında, Koko Prime’ın yan tarafında kalan likitinizi kolayca kontrol etmenizi sağlayan pencereler vardır. Pod 2 ml likit tutar ve Caliburn G değiştirilebilir bobinleri alır. Koko Prime’ın bulunduğu kutuda iki adet 1.0ohm Caliburn G bobini bulunur.

Caliburn Koko Prime nasıl kullanılır?

Vapinge yeni başlayanlar için bile Koko Prime, başlaması hızlı ve kolay bir cihazdır. Değiştirilebilir bobinler alır, bu nedenle vaping yapmadan önce bobinleri uygun şekilde doldurduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Aksi takdirde, kullanımı basit bir cihazdır.

İlk olarak, bölmeye önceden takılmış olarak gelen bobini dışarı doğru çekerek çıkarın. Seçtiğiniz likiti alın ve bobinin kenarlarındaki pamuğa birkaç damla elikit damlatın. Bitirdikten sonra, bobini alın ve düz kenarı bölmenin alt kısmındaki düz kenarla aynı hizaya getirerek bölmeye geri yerleştirin. Bobin basitçe bölmenin dibine geri iter.

Bölme üzerindeki siyah ağızlık aynı zamanda doldurma kapağı görevi görür. Önden arkaya veya yan yana iterek çıkarın. Ağızlık kaygan olduğu için ilk başta çıkarmak acı verici olabilir, ancak birkaç kez çıkardığınızda çok daha kolay hale gelir.

Ejuice şişesi ağzınızı kırmızı contaya yapıştırarak bölmeyi doldurun. Bölmeyi doldurun ve pamuğun tüm suyu emmesi için zaman vermek için yaklaşık 5 dakika bekletin.

Bölmeyi hangi yöne yerleştirdiğinize bağlı olarak ya bir MTL/gevşek MTL çekilişi ya da sıkı bir MTL çekilişi alacaksınız. Bölmenin altında küçük bir hava akımı deliği ve Koko Prime’ın yan tarafında bir hava akımı deliği var. Bölme, hava akımı delikleri birbirine yakın olacak şekilde yerleştirilirse, daha gevşek MTL çekimi elde edersiniz. Bölme, hava akımı delikleri daha uzakta olacak şekilde yerleştirilirse, sıkı MTL çekimi elde edersiniz. Benim önerim, her iki yönü de denemek ve hangisini daha çok beğendiğinizi görmek.

Coilleri:

Değiştirilebilir bölmeler yerine Koko Prime, değiştirilebilir bobinler alır. Bunlar, özellikle Caliburn G ve Koko Prime için üretilmiş yeni “Caliburn G Serisi Bobinler”dir. Bobinler, yalnızca bobinin düz tarafını bölmenin altındaki düz çentik ile hizalamanızı gerektiren belirli bir şekilde bölmenin altına oturur ve basitçe yerine itilirler.

Kutudan iki bobin gelir ve ikisi de aynıdır: 1.0ohm Caliburn G Serisi Bobinler. Ayrı olarak satın alınabilecek 0.8ohm bobinler de vardır (bunlar Caliburn G ile birlikte gelir).

Pil Ömrü ve Şarj

Ah, yeni cihazlarda Type-C şarj bağlantı noktalarını görmeyi ne kadar çok seviyorum! Koko Prime, 40-45 dakika içinde tamamen ölüden tam olarak şarj olur. Cihazı 45 dakikadan kısa sürede tamamen şarj edebilmek çok büyük ve cihaza bir ton kullanılabilirlik katıyor. Maalesef şarj olurken kullanılamaz.

Koko Prime, orijinalinden daha yüksek bir maksimum watt çıkışına sahiptir (15W’a karşı 11W), bu nedenle biraz daha fazla güç kullanır, ancak bu, artan pil kapasitesi (690mAh’e karşı 520mAh) ile dengelenir. Yeniden şarj etmek zorunda kalmadan önce bir buçuk ejuice içmeyi bekleyebilirsiniz.

Çizim yaptığınızda, pil seviyenizi belirtmek için yanan bir LED var. Yeşil %60+, mavi %30-60 ve kırmızı %30’dan azdır. Pil bittiğinde kırmızı ışık arka arkaya 10 kez yanıp sönecek ve ateş etmeyi reddedecektir.

Performans / Verim

Orijinal Koko, orijinal Caliburn’e benziyordu, sadece farklı bir gövdede. Koko Prime da benzer şekilde Caliburn G’ye benziyor, sadece farklı bir gövdede. Caliburn G’yi çok yakın zamanda inceledim ve bu nedenle performans hala aklımda. Varsa, iki cihaz arasında çok az fark vardır. Hangisini alırsan, hangisine daha çok benziyorsun aşağı gelecek. Caliburn G incelememi okumamış olanlar veya Caliburn G’yi kullanmamış olanlar için, sizin için Koko Prime’ın performansını derinlemesine inceleyeceğim.

Konuşulması gereken büyük bir şey hava akışıdır. Bölmeyi nasıl yerleştirdiğinize bağlı olarak, her ikisi de orijinal Caliburn ve Koko’daki çekilişten önemli ölçüde daha kısıtlı olan gevşek bir MTL çekilişi veya sıkı bir MTL çekilişi elde edebilirsiniz. Bu cihazların çekişini beğendim ama her zaman biraz daha sıkı bir çekiş istedim. Orijinallerin sunduğu daha gevşek MTL çekilişini beğendiyseniz, Koko Prime’ın size bir beraberlik vermeyeceğini unutmayın.

Bu bobinlerle lezzet birinci sınıftır. Caliburn G ile birlikte gelen 0.8ohm bobinler gibi, bu 1.0ohm bobinler, pod vape rekabetinin geri kalanını geride bırakan zengin, sıcak ve lezzetli buhar sağlar. Lezzet düpedüz etkileyici ve eşit derecede iyi olan Caliburn G hariç, şimdiye kadar denediğim diğer pod vape’lerden daha iyi.

3-6 mg’lık bir nikotin likiti, bu kadar düşük güçlü bir cihazda kullanılmasına rağmen hala güzel bir çekiş ve boğaz vuruşu sağlıyor. Ancak nikotin tuzları, Koko Prime ile gerçekten olduğu yerdedir. 35 mg’lık bir nikotin tuzu özü, mükemmel olduğunu düşündüğüm mükemmel bir boğaz vuruşu sağlıyor. Bu tatmin edici ve pürüzsüz bir beraberlik.

Performans sorunları neredeyse yok oldu. Bobinlerden sızıntı olmadı, ancak bobinlerin altında biraz yoğuşma oluştu. İlgili bir şey yok ama bu incelemede bahsetmeye değer. Tıpkı Caliburn G’yi test ettiğimde olduğu gibi, 50VG, 65VG ve 70VG likit kullandım ve hiçbiri sızdırılmadı. Bu 1.0ohm bobinler, zincir vapingine mükemmel bir şekilde ayak uyduruyor ve bir kez bile kuru bir vuruşa yaklaşmadım.

Fantastik fitilleme özelliklerine ek olarak, bobin ömrü de harika. Bölmeyi tek bir bobin kullanarak sayabileceğimden daha fazla doldurdum ama sanırım 12 dolum civarındayım. Bobin ancak son zamanlarda biraz tat almaya başladı, bu yüzden muhtemelen yakın gelecekte değiştireceğim.

admin
1 Comment
  1. Merhaba uwell koko prime cihazım da kırmızı isik devamlı yaniyor çalışıyor ama isik sönmüyor çözümü veya nedeni nedir

    Leave a reply

    Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
    Logo