Vaporesso Luxe Q Detaylı İnceleme

Dizayn 84%
Ürün Kalitesi 88%
Performans 94%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 86%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 78%
Sigara Bıraktırma Oranı 81%

Vaporesso yeni ürünler çıkarmaya devam etti ve en sonuncusu Vaporesso Luxe Q.

Luxe Q, 1000mAh pilli kompakt bir pod vape’dir. Bölmeyi basitçe ters çevirerek değiştirilebilen yarı ayarlanabilir hava akışına sahiptir, ancak bunun dışında basit ve kullanımı kolay bir cihazdır. Vaporesso daha önce Luxe PM40 ve XROS pod vape’leri gibi benzer cihazları piyasaya sürdü ve her ikisi de çok olumlu eleştiriler aldı; sadece ekibimizden değil, bir bütün olarak daha geniş vaping topluluğundan.

Kutu İçeriği:

1 x Vaporesso Luxe Q Cihazı
1 x Luxe Q 0.8Ω Mesh Pod
1 x Luxe Q 1.2Ω Mesh Pod
1 x Tip-C USB Kablosu
1 x Kullanım Kılavuzu
1 x Garanti Kartı


Özellikler
Boyutlar: 91.85mm x 26mm x 16.5mm
1000mAh Dahili Batarya
0.8Ω&1.2Ω MESH Bölmeleri
Ayarlanabilir Hava Akışı
En İyi Doldurulmuş Bölmeler
2ml Kapsül Kapasitesi
SSS Sızıntıya Dayanıklı Teknoloji
1A Type-C Şarj

Tasarım ve Yapı Kalitesi

Luxe Q, Luxe PM40’ın daha küçük, basitleştirilmiş bir versiyonu gibidir. Biraz daha kısa ve daha ince ve o kadar geniş değil, bu da onu biraz daha taşınabilir ve gizlenebilir kılıyor. Aslında bir pod vape için çok güzel ve rahat bir boyut. Hem de pek ağırlık yapmıyor. Benim için bu, bir pod cihazı için mükemmel boyut ve ağırlıktır.

Uyum ve bitiş mükemmel. Luxe Q’nun yanları, bölmenin hemen altında cihazın altını ve üstünü saran parlak tunç bir çerçeve ile çevrelenmiştir. Luxe Q’nun ön ve arka kısmında, timsah derisi gibi görünecek şekilde dokulu, yumuşak dokunuşlu, sert paneller bulunur. İnceleme birimimin kahverengi rengi güzel çünkü desen ince ve çok fazla göze çarpmıyor. Bu desenin daha parlak renklerin bazılarında nasıl göründüğünün büyük bir hayranı değilim ama kesinlikle benzersiz bir görünüm, orası kesin.

Bu cihazın yapı kalitesi yüksektir. Tüm bileşenler ustalıkla bir araya getirilir ve mükemmel bir şekilde yerine oturur. Paneller gıcırdamıyor veya hareket etmiyor ve çerçeve de öyle. Luxe Q, elinizde tuttuğunuzda sağlamlık hissi veriyor.

Çerçevenin bir tarafında, bölmenin altına hava besleyen küçük bir hava akışı yuvası bulunur. Luxe Q’daki hava akışını, biraz daha sıkı veya daha gevşek bir çekiş için bölmeyi 180° döndürerek ayarlayabilirsiniz. Bölme pile tıklar ve güvenli bir şekilde oturur. Bölmeyi gerçekten kıpırdatmayı denerseniz biraz kıpırdama olur, ancak günlük kullanımda hiçbiri olmaz.

Bölme yerleştirildiğinde, bölmenin altında ve yanlarında pilin üzerinde görünen küçük şeffaf bir şerit bulunur. Bu, SMOK’un Novo serisi cihazlara benzer bir tasarımdır ancak burada Luxe Q’da çok daha pratik ve kullanışlıdır. Bunu kullanma şeklim, kapsülün yanından artık suyumu göremezsem, biliyorum ki azalıyor ve doldurma zamanı. Burada gerçekten kullanışlı tasarım öğesi, sizi bölmeyi çıkarıp kontrol etme zahmetinden kurtarıyor.

Bölme üzerindeki ağızlık, vape için rahat olacak şekilde güzel bir şekilde şekillendirilmiştir. Aynı zamanda doldurma kapağı görevi görür. Bölme hala takılıyken ağızlığı bölmeden çıkarmak için ileri veya geri itebilirsiniz. Buradan şişe ağzınızı bölmenin bir tarafındaki büyük deliğe (ortadaki deliğe değil) sokabilir ve kolayca doldurabilirsiniz. Doldurma deliğinde, ağzınızı taktığınızda açılan ve çıkardığınızda kendiliğinden kapanan, üzerinde X kesimli bir conta bulunur. İyi çalışıyor ve doldurma deliğinden herhangi bir sıvının kaçmasına izin vermiyor. Luxe Q için bölmeler 2 ml’ye kadar meyve suyu tutar.

Kartuşlar

Luxe Q için yalnızca iki bölme seçeneği vardır ve her bir kit ile birlikte 1’er tane alırsınız:

1 x Luxe Q 0.8Ω Mesh Pod
1 x Luxe Q 1.2Ω Mesh Pod
Bu bölmelerin her ikisi de normal veya nikotin tuzu elikitleri için kullanılabilir. Bu kapsüllerle Solace Vapor’dan birkaç 50/50, 36mg nikotin tuzu ejuice kullandım ve her ikisi de mükemmel bir şekilde buharlaştı.

1.2Ω bölme, bölmeyi hangi yöne yerleştirirseniz takın sıkı bir MTL çekimi sağlar. Bir yol, diğerinden biraz daha sıkı bir beraberlik, ancak ikisi de nispeten sıkı MTL berabere. Bu kapsülden gelen lezzet gerçekten çok iyi. Buhar güzel ve sıcaktır. Sahip olduğum tek sorun, kullandığım iki 1.2Ω bölmeden birinin çekme aktivasyonu ile mücadele etmesiydi. Bazen işe yarayabilirdi ama diğer zamanlarda aktif hale getirmek için bölmeyi gerçekten çekmem gerekecekti. Diğer 1.2Ω pod iyi çalıştı, bu yüzden sadece kötü bir pod gibi görünüyor.

0.8Ω pod, 1.2Ω pod’dan biraz daha fazla çekişe sahiptir ve buhar da biraz daha sıcaktır. Bu bölme, bölmeyi hangi yöne yerleştirdiğinize bağlı olarak bir MTL çekilişinden gevşek bir MTL çekilişine geçebilir. Bu bölmeden alınan gevşek MTL çekimi, 1.2Ω bölmeden elde ettiğiniz her şeyden çok daha gevşektir. İkisinden bu kapsülle vaping yapmayı tercih ederim. Boğaz vuruşu biraz daha agresif ve daha sıcak çekişi tercihime göre biraz daha fazla buluyorum. Lezzet, 1.2Ω poddan daha iyi olmasa da, aynı derecede iyidir. Çekiliş aktivasyonunda hiç sorun yaşamadım.

Diğer performans sorunlarına gelince, hiçbiri olmadı. Bu bölmeler, Vaporesso’nun “SSS Sızıntıya Dayanıklı Teknoloji” dediği şeyle inşa edilmiştir ve bunun tam olarak ne anlama geldiğini bilmesem de işini yapıyor gibi görünüyor. Bu bölmeler hiç sızdırmadı ve bölmelerin altında herhangi bir yoğuşma bile olmadı.

Pil Ömrü ve Şarj

Luxe Q küçük bir cihazdır ancak boyutuna göre makul boyutta bir pili vardır. Luxe Q’daki 1000mAh pil, 1.2Ω kapsül kullanıyorsanız yaklaşık 2 kapsül değerinde ve 0.8Ω kapsül kullanıyorsanız 1 buçuk bölmede sürer. LED pil göstergesi, cihazın arkasında panelin ortasına doğru yerleştirilmiştir. Bu LED 3 renkte yanar

pil şarj seviyenizi belirtmek için:

Yeşil: %70-100
Mavi: %30-%70
Kırmızı: %0-30
Luxe Q, Type-C kablosu kullanarak 1A’da şarj olur. Şarj etmesi çok hızlı değil ama çok uzun sürmüyor. Şarjı 66 dakikaya ayarladım, bu da 1000mAh pil olduğu düşünüldüğünde, ortalama şarj süresinin biraz üzerinde

vaporesso_luxe_q_pod-elektroniksigarablog1

Image 1 of 11

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo