Voopoo Drag 3 Kit – Detaylı İnceleme

Dizayn 100%
Ürün Kalitesi 100%
Performans 94%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 100%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 100%

Voopoo Drag 3, şimdiye kadarki en popüler Drag vape mod ailesinin en yeni üyesidir. Her şey, sağlam ve güvenilir bir çift pil modu olarak kısa sürede ün kazanan orijinal Drag ile başladı. O zamandan beri Voopoo, Drag 2 ve Drag Mini modlarını, Drag Nano pod vape’yi ve Drag X, Drag S ve Drag Max pod modlarını yayınladı. Nasıl elektronik sigara içmek isterseniz isteyin, sizin için bir “Sürükle” modu var.

Drag 3, Voopoo’nun geçen yılki Argus GT’den bu yana ikili pil 510 moduna ilk dönüşünü işaret ediyor. İki adet 18650 pil alır ve 177W’a kadar ateşleme yapmak için Gene.Fan 2.0 yonga setini kullanır. Kit, TPP Tankı ve Drag 3’te ve 510 bağlantısı olan diğer tüm modlarda kullanılmasına izin veren bir 510 adaptörü ile birlikte gelir. Bu TPP Tank ayrıca Argus, Argus Pro, Argus X, Drag Max, Drag X & Drag S gibi önceki Voopoo pod modlarıyla da uyumludur. Aynı şekilde 510 adaptörü, Drag 3’ün tüm PnP tanklarıyla kullanılmasına izin verir.

Bu cihaz, bu inceleme amacıyla bana Voopoo tarafından gönderildi.

Kutu İçeriği

 

1 x Drag 3 Cihazı

1 x TPP Pod Tankı

1 x TPP DM1 0.15ohm Bobin

1 x TPP DM2 0.20ohm Bobin

1 x C Tipi Kablo

1 x Kullanım Kılavuzu

Özellikler

Voopoo Drag 3 Modu

Gene.Fan 2.0 Yonga Seti

Çift 18650 Pil Modu

177W Maksimum Güç Çıkışı

Ayarlanabilir Güç

Akıllı, Güç ve TC Modları

510, TPP ve PnP Tanklarla uyumlu

TPP Pod Tankı

5.5ml Kapasite

Ayarlanabilir Hava Akışı

510 Adaptör PnP Tanklarla Uyumludur

Tasarım ve Yapım Kalitesi

 

Drag 3, öncekilere kıyasla tamamen yeniden tasarlandı. Orijinal Sürükle ve Sürükle 2 birbirine çok benziyordu ancak Sürükle 3 onlara hiç benzemiyor. Reçine paneller, büyük baskılı “DRAG” logosu ve yuvarlak çerçeve gitti. Bunun yerine, Drag 3 yüksek kaliteli deri ile kaplanmıştır ve daha köşeli ve düz bir tasarıma sahiptir. Bu deri bir tarafta “DRAG 3” ve diğer tarafta küçük bir “VOOPOO” logosu ile damgalanmıştır. Bu yeni bir tasarım değil; Drag 3, Voopoo’nun geçen yıl piyasaya sürdüğü Drag Max ile neredeyse aynı. Birkaç küçük değişiklik var ama neredeyse aynı mod.

Çinko alaşımlı çerçeve ve fırçalanmış metal kaplamalar deriyi sarar ve çevreler ve Drag 3’e üst düzey, birinci sınıf bir görünüm ve his verir. Bu çerçeve, seçtiğiniz renk seçeneğine bağlı olarak gümüş veya siyah renkte gelir. Modun arka tarafında, 510 konektörünün hemen altında küçük bir metal “DRAG” isim plakası bulunur.

Drag 3, ortalama boyuttadır ancak aslında çift pil modu için oldukça hafiftir. Bu, onu evden dışarı çıkmak için ideal hale getiriyor (bu salgının ortasında bunu yapabildiğimden değil) ve cebinize koyamayacak kadar büyük veya ağır değil. Sahip olduğum birkaç şikayetten biri, çok sıkı tutarsanız, düz kenarların modu tutmayı biraz rahatsız etmesidir.

510 konektör plakası, modun arka tarafına doğru merkez dışında yer almaktadır. 24 mm’ye kadar atomizörler çıkıntı yapmaz, ancak 25 mm’lik bir tank en ufak bir çıkıntı yapar; zar zor farkedilir. 510 bağlantı plakası biraz yukarı kaldırılır ve tanklar tam olarak aynı hizada oturmaz. Bu çok belirgin değil ama benim gibiyseniz o zaman canınızı sıkacaktır. İyi tarafından bakarsak, bu, tankların modun tepesini çizmesini önlemelidir.

Ekran, Drag Max’tekiyle aynı olan büyük, tam renkli bir ekrandır. Yüksek çözünürlüklü, parlak ve net. Bu ekran, bireysel pil ömrü göstergelerini, modu, vat miktarını, bir nefes çekme sayacını, voltajı, bobin direncini ve nefes çekme süresini gösterir.

Güç ve ayar düğmeleri, parlak gümüş bir vurgu halkasıyla yuvarlaktır. Hepsi iyi hissediyor ve iyi çalışıyor. Fark ettiğim ilginç bir şey, ayar düğmelerinin sol tarafında bir girinti olması. Bu, düğmelerin merkezi olmasalar bile merkez dışı gibi görünmesini sağlar. İşlevsel bir amaca hizmet etmediği ve ayar düğmelerinin tuhaf görünmesine neden olduğu için Voopoo’nun bunu neden yaptığından emin değilim.

Drag 3’teki pil kapağı dışarı doğru kayar ve ardından açılır. Yaylı ve iyi çalışıyor, ancak kırılgan ve gevşek hissediyor. Pil kapağı açıkken çok fazla yan yana kıpırdama var ve bu beni endişelendiriyor. Bu kapının uzun vadede kırılma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum ama bu sadece kapının nasıl hissettirdiğine dayanan bir spekülasyon. Kim bilir? Umarım yanılıyorumdur ama bu benim gözlemim.

Özellikler ve İşlevler

Drag 3, ilk olarak Drag Max’te kullanılan Gene.Fan 2.0 yonga setini kullanır. Bu çip, Drag 3’ün 5-177W arasında ateşleme yapmasını sağlar ve Akıllı mod, RBA (standart Watt) modu ve TC modlarını getirir.

Akıllı mod, birlikte verilen TPP tankı veya Voopoo’nun PnP tankları ve TPP veya PnP bobinleri ile kullanım içindir. Akıllı modda, bobini yakmanızı önlemek için watt, bobinin maksimum watt değeriyle sınırlandırılır. Akıllı mod ayrıca, bölmeyi taktığınızda modu bobininiz için ideal watt değerine otomatik olarak ayarlar. Bu, watt değerini ne kadar yükseğe ayarlamaları gerektiğinden emin olmayan ve ayrıca modun yanlışlıkla çok yükseğe ayarlanmasını önleyen yeni kullanıcılar için harikadır.

RBA modu, standart watt modunuz gibi çalışır ve diğer Voopoo olmayan subohm tankları ve RBA’larla kullanım içindir. RBA modunda, vat miktarını herhangi bir kısıtlama olmaksızın istediğiniz kadar yüksek ayarlayabilirsiniz. Modları değiştirmek için ateş düğmesine üç kez basın.

Drag 3 kutudan çıkar çıkmaz yalnızca Akıllı mod ve RBA modu etkinleştirilmiş olarak gelir. TC’yi kullanmak istiyorsanız, destek sayfalarından Voopoo yazılım programını ve Drag 3 üretici yazılımı güncellemesini indirmeniz gerekir.

Her ikisini de indirdikten sonra, Drag 3’ünüzü bilgisayarınıza takın ve Voopoo yapılandırma programını çalıştırın. Sol üst taraftaki panelden “Yükselt”i seçin ve ardından ekranın sağ üst tarafındaki “Seç”e basın. İndirdiğiniz Drag 3 üretici yazılımını seçin ve ardından “İndir (U)” düğmesine basın. Firmware güncellemesi yüklenirken Drag 3’ünüz kapanacaktır. Tamamlandığında, Drag 3’ün fişini çekebilirsiniz. Artık TC moduna sahipsiniz!

3 TC modu vardır: NI, TI ve SS. TC modundayken, F°’den C°’ye veya tam tersi yönde geçiş yapmak için sonuna kadar aşağı kaydırabilirsiniz. TCR değerini değiştirebileceğiniz, watt değerini ayarlayabileceğiniz ve bobin direncini ayarlayabileceğiniz TC yapılandırma menüsüne girmek için her iki ayar düğmesini de basılı tutabilirsiniz.

İki kullanıcı arayüzü arasından seçim yapabilirsiniz: Demir (dikey yön) veya Çekirdek (yatay yön). İkisi de çok benzer görünüyor ancak “Çekirdek” kullanıcı arayüzü biraz daha yüksek teknoloji ve fütüristik görünüyor. İkisinin de düzgün göründüğünü düşündüğüm için gerçek bir tercihim yok ama kendimi çoğu zaman ‘Demir’ portre kullanıcı arayüzünü kullanırken buldum.

Gücü Açma veya Kapatma: Ateşleme düğmesine 5 kez basın.

Mod Değiştirme: Ateşleme düğmesine 3 kez basın.

Kullanıcı Arabirimini Değiştir: Kullanıcı Arabirimi menüsünü getirmek için her iki ayar düğmesini de basılı tutun. Ardından, istediğiniz kullanıcı arayüzünü seçmek için ayar düğmelerini kullanın. Onaylamak için ateş düğmesini basılı tutun.

Tüm Düğmeleri Kilitle/Kilidi Aç (Ateş Düğmesi Dahil): Ateş düğmesini ve üst ayar düğmesini bir arada tutun.

Puff Sayacı Sıfırla: Ateşleme butonunu ve alt ayar butonunu bir arada tutun.

TC Ayarları Menüsünü Açın: TC modundayken her iki ayar düğmesini de basılı tutun. Burada TCR değerini değiştirebilir, watt değerini ayarlayabilir ve bobin direncini ayarlayabilirsiniz.

 

TPP TANK ATOMİZER

TPP (Tank Pod Push) Tankı, Voopoo’nun yeni tankıdır ve son derece çok yönlüdür. Argus, Argus Pro, Argus X, Drag Max, Drag X & Drag S ile uyumlu pod tarzı bir tanktır. 510 konektör. Ek olarak, bu 510 adaptör Voopoo’nun PnP tanklarıyla da uyumludur, böylece onları Drag 3’te de kullanabilirsiniz. Drag 3 ve TPP Tank, iki yeni TPP bobiniyle birlikte gelir: bir DM1 0.15ohm bobin ve bir DM2 0.20ohm bobin.

TPP Tankı, Drag 3’ün görünümüyle eşleşir ve onu tamamlar. PnP tanklarına benzer, ancak daha büyüktür ve damlama ucunu çevreleyen metal bir plakaya sahiptir. İçinde oturduğu 510 adaptör, hava akımı kontrol halkası boyunca uzanan bir tırtıklı bant ve iki bant kazınmış çizgi içerir. Damlatma ucunun ve 510 adaptörün etrafındaki metal plaka, Drag 3’ün rengiyle eşleşir: gümüş çerçeveli bir tane alırsanız gümüş olur, Drag 3’ünüzün çerçevesi siyahsa siyah olur.

Damlama ucu geniş çaplıdır ve çıkarılabilir. Tank, 5,5 ml’ye kadar ejuice alacak ve tankın altındaki bir porttan alttan doldurulacaktır. Bağlantı noktası derin ve onu tıkayan lastik tapa da öyle. Bobinler tankın dibine itilir.

Kullandığınız bobine bağlı olarak, hava akışı açıkken doğrudan akciğer çekişinden, hava akışı neredeyse kapalıyken sınırlı akciğer vuruşuna kadar gidebilirsiniz. Damlama ucunun geniş deliği ve bu pod tankının büyük boyutu ile TPP Tankı, DL vaping için DL bobinleriyle en iyi şekilde çalışacaktır. Bir MTL vape istiyorsanız, MTL PnP tankı ile daha iyi durumdasınız.

Performans

Drag 3 ve TPP Tank, iki yeni TPP bobiniyle birlikte gelir:

1 x DM1 0.15ohm bobin (60-80W)

1 x DM2 0.20ohm bobin (40-60W)

Voopoo, bu bobinlerin bobin içinde daha geniş bir yüzey alanına sahip olduğunu ve ayrıca daha hızlı ısındığını söylüyor. 0.15ohm bobinin 60-80W arasında kullanılması gerekiyor ve Voopoo, 65-75W arasında en iyisi olduğunu söylüyor. 65W’da sıcak buhar ve iyi miktarda tat alıyorum ama daha iyi olabilirmiş gibi geliyor. Watt değerini 70W’a çıkarmak, buharı biraz daha sıcak, benim zevkime göre daha fazla hale getiriyor ve lezzet de daha iyi oluyor. 75-80W’da vaping, buhar sıcaktır ve lezzet, 70W’da olduğundan çok daha iyi değildir. Bu bobin için tercih ettiğim watt değeri 70W çünkü bobinden en iyi tadı alıyorsunuz ve buhar hoş ve sıcak.

0.20ohm bobinin 40-60W ve en iyi 50-55W arasında kullanılması gerekiyor. Bu bobin daha da iyi bir tada sahiptir ve 55W’da gerçekten güzel bir vape verir. 40W çok fazla soğuk ve bu watt değerinde lezzet ciddi şekilde eksik. 50W daha sıcak ama yine de serin tarafta ama lezzet fark edilir derecede daha iyi. 55W, sıcak buhar ve güzel tat için tatlı noktadır. 60W daha sıcak ama yine de sıcak değil. Daha sıcak bir vape seviyorsanız, 0.15ohm bobin kullanmanızı öneririm. Ama eğer sıcak bir vape seviyorsanız, o zaman kullanılacak olan bu coildir.

İyi performans göstermelerine rağmen, bu bobinler 80VG ile bile bir miktar ejuice sızdırdı. Hava akışı deliklerinden dökülen herhangi bir pislik veya özsuyum yoktu, ancak ejuice hava akışı kontrol halkasının tabanında toplandı. Hiçbir zaman önemli miktarda ejuice olmadı, ancak farkedilmeye ve bahsetmeyi hak etmeye yetti.

Drag 3, kullanmak için iyi ve güvenilir bir mod oldu. Akıllı modda, bobinin direncini doğru bir şekilde algılar ve limitleri buna göre ayarlar. Direnci yanlış okuduğu birkaç örneğim oldu, ancak bu nadiren oluyordu ve bölmeyi kaldırıp tekrar takarak kolayca düzeltildi.

Watt modu olması gerektiği gibi çalışıyor. Anında ateşlenir ve tutarlı güç sağlar. Sıcaklık Kontrol modu da oldukça iyidir. Paslanmaz çelik için TCR yalnızca 1000’e iniyor, bu yüzden SS316L için kullandığım değer bu. Zaman zaman tutarsız olabilse de, çok kullanışlı ve bana bir kez bile kuru bir darbe vermedi. Hiçbir şekilde en iyi TC değil ama onu kullanmayı hiç umursamıyorum.

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo