Voopoo Drag 4 Detaylı İnceleme

Dizayn 100%
Ürün Kalitesi 100%
Performans 100%
Aroma verişi 100%
Batarya Ömrü 100%
BUHARKEYF SATIŞ ORANI 100%
Sigara Bıraktırma Oranı 90%

Birkaç aydır elektronik sigara kullanan herkes şüphesiz Voopoo’yu duymuş olacaktır. Elektronik sigara cihazlarının en önde gelen üreticilerinden biridir ve ürünleri, tanklardan modlara ve pod elektronik sigaralara kadar elektronik sigara dünyasındaki tüm kategorileri kapsar.

Voopoo’nun ezici popülaritesi, tümü orijinal Sürükle modundan başlayarak DRAG serisi cihazların başarısına bağlanabilir. O zamandan beri, orijinal modun Drag 2 ve Drag 3 gibi daha yeni yinelemeleri de dahil olmak üzere sayısız “DRAG” cihazı oldu. Son zamanlarda, Voopoo, Drag 4 kitini piyasaya sürdü ve şimdiye kadarki en iyi Drag modu gibi görünüyor.

Drag 4, Drag 3 gibi, 5-177W arasında ateşleyebilir ve maksimum 8,4V çıkış voltajına sahiptir. SMART ve TC modları dahil olmak üzere bir dizi modun yanı sıra 3A Type-C şarj desteği sunar. Bu en yeni Sürükle modunu süsleyen yeni bir özellik, bir dizi farklı işlevi yerine getirmek için değiştirilebilen fiziksel bir kilitleme anahtarının dahil edilmesidir.

Drag 4 kitine Voopoo’nun yeni UFORCE-L tankı dahildir. 5,5 ml kapasiteli, üstten hava akışlı bir alt ohm tankıdır. Bu tank, Voopoo’nun tüm PnP bobinleriyle uyumludur ve kitle birlikte iki bobin alırsınız.

Drag 4 modunun tasarımını, performansını ve özelliklerini gözden geçireceğim ve ayrıca dahil edilen UFORCE-L tankına ayrıntılı bir genel bakış sunacağım. Voopoo’nun en yeni tankı ve mod kiti, verdiğiniz paraya değer mi? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Kutu İçeriği

1 x Voopoo Sürükle 4 Modu

1 x UFORCE-L Tankı

1 adet PnP-TW20 Bobin

1 adet PnP-TW13 Bobin

1 x Kabarcık Bardak (5.5ml)

1 x Ekstra O-Ring Paketi

1 x C Tipi Kablo

1 x Kullanım Kılavuzu

 

Özellikler

Voopoo Sürükle 4 Modu

Boyut: 87 mm x 52,4 mm x 25,4 mm

1,5” Tam Renkli Ekran

Maksimum Çıkış Voltajı: 8.4V

Çıkış Gücü: 5-177W

Çıkış Modları: SMART/RBA/ECO/TC (Ni200, TI, SS316, SS430).

Direnç Aralığı: 0.05-3Ω

Pil: Çift 18650

C Tipi Bağlantı Noktası

 

UFORCE-L Tankı

Boyut: 25.5mm Taban Çapı

Kapasite: 5.5mL

Çıkarılabilir 810 Damla Ucu

PnP Bobinleri alır

Üst Hava Akışı

Tak ve Çalıştır Bobin Kurulumu

Tasarım ve Yapım Kalitesi

Drag 3, selefinden tamamen yeniden tasarlanmış olsa da, Drag 4, Drag 3’ten çok daha küçük bir değişikliktir. Görünüm ve stil açısından çok benzerler ve Voopoo, Drag 4’ün tasarımında yalnızca küçük iyileştirmeler yaptı. Drag 3’ün görünümünü ve verdiği hissi beğendiyseniz, Drag 4 için de aynı şekilde hissedeceksiniz.

Drag 4, 87 mm boyunda, 52,4 mm genişliğinde ve 25,4 mm derinliğindedir. Çift pil modu için iyi bir boyut ve en azından hantal değil. İnce dikdörtgen şekli, benim için bir kutu modunun tanımıdır. Tuttuğu iki 18650 pilden çok daha kalın değil ve yalnızca biraz daha uzun ve daha derin.

Drag 4’ün renk seçenekleri etkileyici. Drag 4’ün iki “serisi” vardır: reçine serisi ve ahşap serisi. Reçine serisi üç farklı renkte reçine panel sunarken, ahşap serisi ceviz veya gül ağacı paneller sunar. Her iki seride de çinko alaşımlı bir çerçeve ve aldığınız panelin rengine bağlı olarak çerçeve ve tutamak renginde deri kulp bulunur.

Bu inceleme için Black and Walnut Drag 4’ü aldım ve gerçekten güzel olduğunu söylemeliyim. Çerçeve, masif ceviz ahşap paneller ve koyu kahverengi deri kulp ile mat siyah renktedir. Diğer cihazlar premium olduğunu iddia edebilir, ancak Drag 4 gerçek anlaşmadır. Voopoo’nun iddia ettiği birinci sınıf cihaz gibi hissettiriyor ve kesinlikle de öyle görünüyor. Tüm malzemeler de gerçek gibi görünüyor, bu nedenle Voopoo’nun Drag 4’ün yapımında ucuza gitmediği açık.

Drag 3’ten büyük bir değişiklik, Drag 4’teki pil kapağı uygulamasıdır. Cihazın altındaki sürgülü menteşeli bir kapı yerine, Drag 4’teki paneller/tutamak, pil bölmesine erişmek için moddan yatay olarak çekilir.

Bu güçlü bir manyetik bağlantıdır ve pil kapağı takıldığında cihaz tek parçaymış gibi hisseder. Dürüst olmak gerekirse, pillere erişmenin yolunun bu olduğunu bilmeseydiniz, bunun dahili bir pil modu olduğunu düşünürdünüz. Pil kapağının yerleşimi mükemmel ve takıldığında hiç hareket etmiyor.

Pil kapağı çıkarıldığında, sargısında yırtık veya çentik bulunan pilleri kullanmamanız konusunda sizi uyaran bir uyarı etiketi ve temiz bir pil bölmesi göreceksiniz. Altın kaplama kontaklar vardır ve üst terminaller yaylıdır. İki pili ayırmak için yükseltilmiş küçük bir plastik parçası var ki bu hoş bir dokunuş. Pillerinizi çıkarmayı kolaylaştırmak için burada bir şerit de vardır. İki adet 18650 pil buraya sıkıca oturur ancak pillere zarar verecek kadar sıkı değildir. Kurulduktan sonra pillerin hiç hareketi olmaz.

Bir panelin alt köşesine yakın bir yerde küçük bir dikdörtgen DRAG 4 logosu bulunur ve tutamakta kabartmalı bir VOOPOO logosu bulunur. Sürükle 3 kadar yüzünüze neredeyse benzemeyen küçük ve incelikli bir marka ve sanırım bundan daha çok hoşlanıyorum. Kesinlikle daha klas.

Drag 4’ün üst kısmında arkaya doğru konumlandırılmış yuvarlak bir 510 plaka bulunur. 510 konektör, iyi bir atış miktarı ile yay yüklü ve sağlamdır. Konektör için diş açma çok düzgündür, bu nedenle hazneleri takmak ve çıkarmak kolaydır.

Son olarak, Drag 4’ün iş tarafında büyük bir dairesel ateşleme düğmesi, 1,5” renkli ekran, bir kilitleme anahtarı, iki küçük yuvarlak ayar düğmesi ve bir Type-C bağlantı noktası bulunur. Düğmeler, Drag 3’e çok benziyor, yalnızca burada mat yerine krom ve daha derin girintili.

Başka bir değişiklik, bir kilitleme anahtarının varlığıdır. Bu anahtar yukarı veya aşağı kayar ve ayarlar menüsünden seçtiğiniz birkaç farklı işlevi yapacak şekilde ayarlanabilir. Varsayılan olarak, aşağı kaydırdığınızda tüm cihazı kilitler ve yukarı kaydırdığınızda tüm cihazın kilidini açar. Anahtar hoş ve sağlamdır ve açılıp kapatıldığında tatmin edici bir tıklama sağlar.

Ekran tam renkli, parlak, net ve net. Kullanıcı arayüzü, hoş bir değişiklik olan Drag 3’teki kullanıcı arayüzünden çok daha temiz ve daha az kalabalık.

Özellikler ve İşlevler

Drag 4, Voopoo’nun Gene.TT 2.0 yonga setini kullanır. Önceki Drag modları gibi, Drag 4 de 5-177W arasında ateşleyebilir. Garip bir şekilde belirli bir maksimum güç, ancak en çok güce aç yapılar için bile yeterli olması gerekir.

Drag 4’ün dört farklı modu vardır: Smart, RBA, Eco ve TC. TC modu altında Ni200, Titanyum, Paslanmaz Çelik 316 veya Paslanmaz Çelik 430 arasından seçim yapabilirsiniz. Ne yazık ki TCR modu yoktur.

Akıllı mod, esas olarak kite dahil ettiğiniz UFORECE-L tankıyla kullanılmak içindir, ancak yine de herhangi bir tankla kullanılabilir. Bu mod, bobini yakmanızı önlemek için kullandığınız bobinin watt aralığını kısıtlar. Yeni kullanıcılar ve hatta bobin için önerilen watt aralığında kaldıklarından emin olmak isteyen kullanıcılar için harika bir mod. Bu mod, bobininizin direncinin okunmasına dayalı olarak maksimum watt değerini hesapladığından, watt limitlerinin ayarlanmasında her zaman doğru değildir.

RBA modu temel olarak standart watt modudur ve yeniden inşa edilebilir veya Voopoo olmayan tanklarla kullanılması amaçlanmıştır. Bu modu kullanırken herhangi bir kısıtlama olmadan vat miktarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Voopoo olmayan bir tank veya RBA kullanıyorsanız bu modu kullanmak zorunda değilsiniz, ancak bu size, Drag 4’ün maksimum olarak hesapladığı değerle sınırlandırılmak yerine, vat miktarınızı nasıl ayarlayacağınız konusunda daha fazla özgürlük verecektir. güç.

ECO modu, pil tasarrufu sağlamayı amaçlayan ilginç ve kullanışlı bir moddur. Pil %20 olduğunda, ECO modunu etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soran bir uyarı çıkacaktır. Voopoo, eko modunun kullanım sürelerini %10 uzatacağını söylüyor, bu adil olmak için iyi bir ekstra pil ömrü miktarı, ancak ben çok fazla kullanmadım.

Benim için, en iyisi 60W+ olan bir tank ve bobinle yüksek wattlı bir mod kullanıyorsam, o zaman iki tam şarjlı 18650 pilden günlerce faydalanamayacağım gerçeğiyle yaşayabilirim. Ancak, pillerinizi şarj etmenin bir yolu olmadığında ve eve gidene kadar sizi idare etmesi için biraz daha fazla kullanım süresine ihtiyaç duyduğunuzda, ECO modunun yararlı olduğunu görebiliyorum. Her iki durumda da, kullanmayı seçerseniz Eco modu vardır.

TC modlarına gelince, bir TCR modu olmadığı için hayal kırıklığına uğradım, ancak orada bulunan dört TC modu, oradaki gazetelerin çoğu için yararlı olmalıdır. Görünüşe göre Voopoo, sıcaklık kontrollü en yaygın kullanılan modları belirlemek için aylarca araştırma yaptı ve bunlar Ni200, Titanium, SS316 ve SS430 idi. Bunu daha da daraltarak, SS316 ve SS430’un çoğu gazetenin TC kullanacağı malzemeler olacağını düşünüyorum, bu nedenle Drag 4 bu kullanıcıları kapsıyor.

Drag 4’teki ekran, modunuz, bireysel pil ömrü göstergeleri, voltaj, bobin direnci, nefes alma süresi ve bir nefes sayacı ile birlikte vat miktarınızı büyük rakamlarla gösterir. Her iki ayar düğmesini bir arada tutarak ve ardından mod menüsünü seçerek modları değiştirebilirsiniz. Bu ayarlar menüsünde ayrıca kullanıcı arayüzünün rengini değiştirebilir, nefes sayacını sıfırlayabilir veya en ilginci kilitleme anahtarının işlevini değiştirebilirsiniz.

Kilitleme anahtarı üç işlevi yerine getirecek şekilde ayarlanabilir: tüm cihazı kilitleme, yalnızca ayar düğmelerini kilitleme veya açma/kapama. Watt değerimi yanlışlıkla değiştirmemek için ayar düğmelerini kilitlemek için kullanmayı tercih ettim, ancak modlarınızı sık sık cebinize veya çantanıza atıyorsanız, tüm cihazı kilitlemek için bırakmak daha iyi bir fikir olabilir.

4 Düğme Kombinasyonunu

Güç Açma/Kapama: Güç düğmesine beş kez basın.

Ayarlar menüsüne girin: Her iki ayar düğmesini de basılı tutun. Ardından, menüde gezinmek için ayar düğmelerini ve güç düğmesini kullanın.

Modları değiştir: Her iki ayar düğmesini de basılı tutun. Ayar düğmelerini kullanarak “Mod”a gidin. Modunuzu seçin ve ardından seçmek için güç düğmesine basın.

 

UFORCE-L Tank

UFORCE-L tankı, Drag 4 kitine dahildir. Üstten hava akışlı bir tank olduğundan, sızıntı olasılığı büyük ölçüde azalır ve üç hava akış yuvası vardır. Hava akışı kontrol halkası, durdurucu olmaksızın 360° serbestçe döner ve istediğiniz yere ayarlanabilir.

Damla ucu bir 810’dur ve çıkarılabilir, ancak onu gerçekten oradan çıkarmanız gerekir. İlk başta, çok sıkı olduğu için çıkarılamayacağını düşündüm. Ama üzerinde çalıştıktan sonra, sonunda ortaya çıktı.

UFORCE-L tankı, Voopoo’nun PnP bobinlerini kullanır ve hem kırmızı o-ringlere sahip eski bobinlerle hem de mor o-ringlere sahip daha yeni PnP bobinlerle uyumludur. Kitte yeni PnP TW15 bobini (0,15Ω) ve yeni bir PnP TW20 bobini (0,20Ω) bulunur. Bu bobinlerin her ikisi de, Voopoo’nun “Dual In One teknolojisi” dediği şeyle yapılmıştır, bu da içlerinde çift ağ tasarımına sahip oldukları anlamına gelir.

Voopoo ayrıca, bu bobinlerin çok fazla ejuice olan 40 ml likit kullanılana kadar iyi ve orijinal bir tadı koruduğunu söylüyor. Her bobinden 20 ml+ koştum ve lezzet biraz düşmeye başlıyor ama çok fazla değil, bu nedenle bu iddiada bazı gerçekler olabilir. 20 ml, tek bir bobin için çok fazla ejuice, yani zaten olduğu gibi etkileyici bir performans. Her bobin gerçekten 40 ml ejuice için dayanıyorsa, bunlar piyasadaki en uzun ömürlü bobinlerden bazıları olacaktır.

UFORCE-L tankı, kutudan çıktığı haliyle 4 ml’lik bir kapasiteye sahiptir ancak ayrıca 5,5 ml’lik bir baloncuk camına da sahip olursunuz. Ben hemen UFORCE-L ile bu cam balonu kullanmaya başladım ve size de tavsiye ederim. Daha az doldurmanız gerekecek ve artı, tankın kabarcık camla daha iyi göründüğünü düşünüyorum.

Üst kapak çeyrek tur döndürülerek çıkarılabilir ve iki doldurma ağzı yeri olan silikon astarlı üst kısım ortaya çıkar. Birini doldurmak için kullanabilirsiniz, diğeri ise hava tahliye deliği görevi görür.

UFORCE-L tankı, bobinleri takmak veya çıkarmak için vidalarını sökmeniz gereken bir tabana sahiptir. Bu taban aynı zamanda bobinin altından sızabilecek herhangi bir ejuice’i tutma işlevi görür, bu nedenle temelde sızdırmaz bir tanktır. Kullanırken tankın tabanını rutin olarak inceliyorum ve küçük sıvı damlacıkları ve biraz yoğuşma var, ancak büyük miktarlarda sıvı yok.

Tabanı söktükten sonra, bir bobin takmak, onu tankın içine itmek meselesidir.

UFORCE-L’deki tüm dişler gerçekten pürüzsüz, burada Voopoo’da çok iyi. Tankın genel görünümünü de beğendim. Tankın üzerinde biraz yerinde olmayan cerberus’a (üç başlı köpek) benzeyen bir simge var, ancak bunun dışında güzel bir tank.

Performans

Drag 4, kullandığım birkaç hafta boyunca beni etkiledi. Tamamen tasarım açısından, yanınızda taşımak çok güzel bir mod ve benim için bu gerçekten önemli. Tabii ki, performans gerçekten önemli, ama elektronik sigara içerken de iyi görünen bir mod kullanmayı seviyorum.

İyi görünüme ek olarak, kullanımı kolay bir moddur. Tutma yeri sayesinde tutması gerçekten rahat ve pilleri değiştirmek veya cihazı kilitlemek gibi şeyleri yapmak çok kolay. Pil kapağı kolayca çıkar ve şerit, pillerin kolayca çıkarılmasını sağlar. Anahtarı cebinize atıyorsanız yapmanız gereken tek şey düğmeyi kaydırmak.

Şimdi en önemli şeye geliyoruz – performans. Drag 4’ün TCR’ye sahip olmaması hayal kırıklığı yaratsa da, çoğunlukla bir SS316 elektronik sigara kullanıcısıyım, bu nedenle RBA’lar ile TC’yi kullanmaya devam edebildim. TC modu performansı, DNA olmayan bir mod için şaşırtıcı derecede iyi ve mükemmel bir şekilde kullanılabilir. Dead Rabbit Solo’mda tek bobinli SS316 yapımla gerçekten iyi bir vape aldım ve istediğim sıcaklığı bulduğumda gerçekten tutarlı bir vape oldu.

Ayrıca Dead Rabbit Solo ile Akıllı modu kullandım ve dürüst olmak gerekirse, RBA modunu kullanmak için bir nedenim yoktu. Belirlediği watt aralığı, vape yapmak istediğim şey için mükemmeldi. Bunu, kullandığınız tank ve bobinlere bağlı olarak farklı bulabilirsiniz, ancak çoğunlukla, muhtemelen Akıllı modda bırakmanız iyi olacaktır.

Drag 4 kiti, üstten hava akışlı bir tank olan UFORCE-L tankıyla birlikte gelir. Bir kit tankı olması ve üstten hava akışı kurulumu nedeniyle bu tanktan çok fazla bir şey beklemiyordum, ama aslında çok iyi.

UFORCE-L için aldığınız bobinler, DRAG E60 ve H80S ile aldığınızlarla aynı yeni PnP bobinleridir. 0.15Ω bobin, 60-70W arasında gerçekten iyidir ve iyi bir tat, sıcak buhar ve genel olarak güzel bir vaping deneyimi üretir. 0.20Ω bobin benzer, pek lezzetli değil ama yine de kullanımı keyifli.

İki bobinden en çok 0.15Ω bobini beğendim ama ikisini de kullanmakta sakınca görmedim. Üstten hava akışlı bir tank için UFORCE-L gerçekten iyidir ve Drag 4 kitini almayı gerçekten iyi bir satın alma haline getirir.

Karar

Tasarım ve yapım kalitesi söz konusu olduğunda, Drag 4 önceki model kadar güzel bir cihazdır. Sadece görünüşten, Drag 4, Drag 3’e çok benziyor. Ancak, yeni pil kapağı ve fiziksel kilitleme anahtarı gibi daha az belirgin tasarım değişikliklerinden bazıları, Drag 4’ü daha da iyi yapan harika değişiklikler. Ayrıca, tonlu markalama ve gerçek ahşap ve deri kullanımı nedeniyle biraz daha rafine ve kaliteli görünüyor.

Performans tarafında, bir TCR modu olmadığı için hayal kırıklığına uğradım, ancak sahip olduğu dört TC modu, TC kullanan elektronik sigaraların çoğunu kapsamalıdır. Testlerimde şaşırtıcı derecede iyi performans gösteriyor ve SS316 TC vaping için harika bir mod oluşturuyor.

Akıllı mod (vat gücü) ve RBA modu performansı, tutarlı ve doğru güç olan iyi bir ikili pil modundan bekleyeceğiniz şeylerdir. Drag 4, RBA’lar veya Voopoo olmayan tanklarla kullanmak için fazlasıyla iyidir, ancak kitle birlikte gelen UFORCE-L tankı ile de aynı şekilde çalışır. UFORCE-L tankı, üstten hava akışlı bir tank için etkileyicidir ve iyi tadına ek olarak, tasarımı onu temelde sızdırmaz hale getirir, böylece gerçekten yanlış gidemezsiniz.

Yeni bir mod arıyorsanız, Drag 4 şu anda alabileceğiniz en iyi modlardan biridir. Yeni bir tank da kullanabiliyorsanız, UFORCE-L kiti satın almaya değer kılar. Her yerde, Drag 4 şiddetle tavsiye edilir.

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo