Voopoo Drag S Pro İnceleme

569,99 ₺

Voopoo, sürekli genişleyen ‘Drag’ ailesine bir üye daha ekledi ve bu sefer Drag S’nin takip cihazı; Sürükle S Pro.

Geçen hafta Drag X Pro’yu inceledim ve Drag S Pro çok benzer, kısa bir önemli farklılıklar listesi dışında. Drag S Pro, Drag X Pro’nun 100W çıkışına kıyasla 5-80W çıkış aralığına sahiptir. Ancak en büyük fark, Drag S Pro’nun dahili 3000 mAh pil ile gelmesi ve çalışması için harici bir pil kullanmamasıdır.

Drag S Pro, pod tarzı bir tank kullanır ve 510 konektörü yoktur. Tüm TPP ve PnP coilleri ile uyumlu TPP X Pod tankı ile birlikte gelir. Bu, Drag S Pro’yu nispeten yüksek wattlarda ateşleyebilen ve bir alt ohm tankına benzer lezzet verme olasılığına sahip bir cihaz olan bir ‘pod-mod’ yapar – hepsi daha kompakt ve kullanışlı bir cihazda bir mod ve tank kurulumu.

Drag S Pro’nun maksimum 8.5V çıkışı vardır ve Voopoo’nun yeni GENE.FAN 3.0 yonga setini kullanır. Geçen haftaki Drag X Pro hakkındaki incelememi okuduysanız, bu inceleme çok benzer olacaktır, çünkü iki cihaz arasında daha önce listelediklerim dışında büyük bir fark yoktur. Drag S Pro ile ilgili tam bilgi için okumaya devam edin.

Kutu İçeriği

1 x Drag S Pro Cihazı
1 x TPP X Pod Tankı
1 x TPP-DM1 0.15Ω Bobin
1 x TPP-DM4 0.30Ω Bobin
1 x Tip-C Kablo
1 x Kullanım Kılavuzu


Özellikler
Çinko Alaşımlı + Deri
5-80W Watt Çıkışı
8.5V Maksimum Voltaj
Dahili 3000mAh Batarya
Fiziksel Kilitleme Anahtarı
Akıllı, RBA ve TC Modları
Beraberlik/Düğme Etkinleştirildi
5.5ml Kapsül Kapasitesi

Tasarım!

Drag S Pro, tek bir pil modu ve tank kurulumundan biraz daha küçük olmasa da yaklaşık olarak aynı boyuttadır. Tank takılıyken 125,5 mm yüksekliğinde, 28,8 mm genişliğinde ve 34,5 mm derinliğindedir. Dahili bir pil vape modu için ideal boyuttur; çok büyük değil, ancak tutması rahat olacak kadar büyük.

Drag S Pro’nun arkasındaki deri ped en belirgin özelliğidir. Benim birimim ‘Garda Blue’. Harika görünüyor ve deri güzel. Sıktığınızda biraz veren pürüzsüz ve yarı sert. DRAG S PRO büyük harflerle kabartmalıdır. 6 renk daha mevcut ve çok sevmediğim Sahara Brown dışında çok hoş görünüyorlar.

Çerçeve çinko alaşımından yapılmıştır. Bu, Drag S Pro’nun çok ağır olmadığı, ancak yine de güzel bir ağırlığı olduğu anlamına gelir. Tuttuğumda sağlam hissettiriyor ve saten gümüş çerçeve hem iyi görünüyor hem de iyi hissettiriyor. Drag S Pro’nun tasarımı, Drag X Pro gibi, çok Voopoo ve açık bir şekilde bir ‘Sürükle’ modudur. Modern ve taze görünüyor.

Bu dahili bir pil modudur, bu nedenle pil kapağı yoktur ve harici bir pile gerek yoktur. Pil 3000mAh olup, eski Drag S’e göre 400mAh artıştır. Modun alt kısmında, Drag S’nin masanızda kaymasını engelleyen kauçuk ayaklar vardır.

Drag S Pro’nun ön yüzüne doğru ilerlediğinizde, dairesel bir ateşleme düğmesi, bir ekran, iki ayar düğmesi, bir anahtar ve bir Type-C şarj bağlantı noktası bulacaksınız. Bu dairesel ateşleme düğmesi, son Voopoo modlarının bir imzası haline geldi ve Drag S Pro’da daha önce gördüğümüzle hemen hemen aynı. İçbükey ve etkinleştirmek için mükemmel bir baskı olduğunu düşündüğüm şeyi alıyor. Aynı durum ayar düğmeleri için de geçerlidir.

Gerçekten sevdiğim yeni bir eklenti, mod/güç düğmesi. Anahtarı kaydırarak tüm cihazı (ateş düğmesi dahil) kilitleyebilir/kilidini açabilir veya gücü açıp kapatabilirsiniz. Anahtarın ne yapmasını istediğinizi modlar menüsünden seçebilirsiniz. Fiziksel anahtarın harika bir ek olduğunu düşünüyorum. Sadece kilitlemeyi veya kilidini açmayı daha hızlı ve daha kolay hale getirir.

Ekran tam renkli TFT ekrandır. Parlaktır, yüksek çözünürlüklüdür ve okunması kolaydır. Bu ekran, diğer Voopoo cihazlarındaki ekrana benzer.

Üstte, estetik ve ayarlamaları kolaylaştırmak için tırtıklı bir hava akışı kontrol kadranı var. İki hava akımı yuvası vardır, ancak bir MTL vape istiyorsanız, bu iki pim deliğine kadar kesilebilir. Garip bir hava akışı kurulumu ama ne kadar iyi çalışıp çalışmadığını daha sonra tartışacağım.

Drag S Pro’nun üst kısmında iki adet yaylı, altın kaplama kontağa sahiptir. Bölme, mıknatıslar yoluyla bağlanır ve bölmenin yanlışlıkla ayrılma şansı olmayan sağlam bir bağlantıdır.

Voopoo’dan her zaman olduğu gibi, Drag S Pro güzel bir tasarıma ve eşit derecede güzel yapı kalitesine sahip bir moddur. Söylemeliyim ki, Voopoo, Drag S Pro’nun bu yönüyle iyi bir iş çıkardı.

TPP X Pod Tank

Yeni TPP X Pod tankı, Drag S Pro kitiyle birlikte gelir ve gerçekten oldukça kullanışlı olan birkaç şık özelliğe sahiptir. Tankın büyük bir 5.5ml kapasitesi vardır, önceki TPP Pod Tank ile aynı kapasiteye sahiptir, bu nedenle çok fazla meyve suyu tutabilir. Tanktaki saten gümüş kaplama, Drag S Pro’daki çerçeveyle eşleşir ve birlikte güzel bir şekilde eşleşir. Damlama ucu, çıkarılabilir siyah bir 810’dur ve üst kapağın üstünde, “Tasarlanmıştır Voopoo, Adapt TPP Coils” yazan siyah yarı saydam bir halka bulunur.

Bence önceki TPP Tankı aslında daha iyi görünüyor ama bu tankın nasıl göründüğü umurumda değil. Görünümün yanı sıra, TPP X Tank, TPP Tank’tan bir iyileştirme olan birkaç özelliğe sahiptir. Bir özellik, çok benzersiz olan doldurma yöntemidir. Tankın yan tarafında, içeri itmeniz ve üst kapağı sola (saat yönünde) kaydırmanız gereken siyah bir düğme var. Bu, doldurma portu için lastik tapayı ortaya çıkarır. Bu doldurma yöntemi, tıkaç tamamen kapatılmamış olsa bile, doldurma portundan herhangi bir sızıntı olması ihtimalini son derece düşük hale getirir. Yenilikçi ve kesinlikle ilginç!

Diğer iyileştirme, tankın tamamen şeffaf olması ve herhangi bir renk tonu içermemesidir. Tank ayrıca pil bölmesinin tamamen üzerinde oturur ve bu, kalan suyunuzu tam olarak görmenizi sağlar.

TPP X Pod tankı, Voopoo’nun tüm TPP ve PnP bobinleriyle uyumludur ve aralarından seçim yapabileceğiniz 13 bobin vardır. Kit, her ikisi de DL bobini olan bir TPP-DM1 0.15Ω Bobin ve bir TPP-DM4 0.30Ω Bobin ile birlikte gelir, ancak daha yüksek dirençli MTL bobinleri de mevcuttur.

Özellikler ve Fonksiyonlar

Drag S Pro, nispeten yüksek güçlü bir pod modudur. Tek pil modunuzu veya pod vape’inizi hala performans sağlayan uygun bir cihazla değiştirmek içindir. Bununla birlikte, ortalama pod vape’nizden birkaç modu ve özelliği vardır ve çoğu pod vape’den daha büyük olan 3000mAh dahili pili vardır.

Bu pod modu 80W’a kadar ateşleyebilir ve Akıllı mod, RBA modu ve hatta TC modu içerir (yazılım güncellemesinin burada Voopoo’nun web sitesinden indirilmesi gerekir).

Akıllı mod, watt değerini otomatik olarak ayarlar ve kullandığınız her PnP veya TPP bobini için maksimum watt çıkışını ayarlar. Bu, watt değerinin çok yükseğe ayarlanmasını ve bobinin yanmasını önleyeceğinden, belirli bir bobinle hangi watt’ta vape yapması gerektiğini bilmeyen yeni kağıtlar için yararlıdır. Vat miktarınızı kendiniz ayarlamakta özgür olmak istiyorsanız, watt değerini istediğiniz herhangi bir şeye ayarlamanıza izin veren RBA moduna geçebilirsiniz.

Drag S Pro’nun ekranı güzel ve kullanıcı arayüzü çekici ama biraz darmadağın. Ekranın büyük bir kısmı, nefesinizin uzunluğuna göre dolan bir dizi çubuk tarafından kaplanır. Bana sorarsan oldukça işe yaramaz. Ekran gayrimenkulü, ekranı bu kadar kalabalıklaştırmadan daha iyi durumda olurdu.

Her iki ayar düğmesini basılı tutmak sizi ayarlar menüsüne götürür. Burada gücü açmak/kapatmak veya tüm cihazı kilitlemek için anahtarın işlevini değiştirebilirsiniz. Ayrıca Akıllı mod ve RBA modu arasında modlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

S Pro Düğme Kombinasyonlarını Sürükleyin
Açma veya kapatma: Ateşleme düğmesine 5 kez basın (veya ayarladıysanız anahtarı kullanın).
Ayarlar menüsüne girin: Her iki ayar düğmesini de basılı tutun.
Puf sayacını temizle: Sol ayar düğmesini ve güç düğmesini basılı tutun.
Cihazı kilitle: Anahtarı kaydırın (varsayılan ayar).

Verim/Performans

Drag S Pro ile birlikte iki bobin gelir:

1 x TPP-DM1 0.15Ω Bobin
1 x TPP-DM4 0.30Ω Bobin
70VG ila 80VG arasında değişen birkaç 6mg nikotin özsuyu kullandım. Bu bobinlerin her ikisi de doğrudan akciğer bobinleridir, bu yüzden Drag S Pro ve TPP X tankının MTL özelliklerini test edemedim. Bu inceleme, DL performansına odaklanacaktır.

DM1 bobini, 60-80W arasında kullanılması tavsiye edilen 0.15Ω’luk bir bobindir – Drag S Pro’nun çıkış yeteneklerinin tam üst sınırında. Bu harika çünkü Drag S Pro’nun maksimum çıktıda nasıl performans gösterdiğini test etmemi sağladı.

Nasıl performans gösterdi? Yüzerek. 80W’da çok sıcak ve çok sıcak olma çizgisinde, ama yine de vape etmem için yeterince rahattı. 80W’da lezzet güzel ve ben de iyi bulutları şişiriyordum. Dezavantajı, 3000mAh pil kapasitesiyle bile 80W’da vaping yaparken pilin hızla bitmesidir. Ejuice de hızlı bir şekilde tükenir, bu yüzden o ejuice şişesini elinizde bulundurduğunuzdan emin olun.

İlginç bir şekilde, gücü 70W’a düşürmek tadı çok fazla değiştirmez. Biraz daha az lezzetli, ancak güzel bir sıcaklık seviyesi ve pil ömrü arttı.

DM4 bobini, 32-40W’da kullanılması tavsiye edilen 0.30Ω’luk bir bobindir. Tecrübelerime göre, bu bobin 40W’da en iyi performansı veriyor ve lezzet aslında 0.15Ω bobinden daha iyi. Mükemmel sıcaklık ve lezzet seviyesi. Drag S Pro’yu RBA moduna açmak, bu bobini istediğiniz watt değerine çıkarmanıza olanak tanır ve ben 50W’da test ettim. Burada sıcak bir vape var ama yine de iyi performans gösteriyor. Lezzeti 40W’dan daha iyi bulamadım, ancak sıcak bir vape sevmiyorsanız, 40W’da vaping bu bobin için iyidir.

Hava akışı kontrolü, üzerinde durmak istediğim bir şey. Dahil edilen bobinler MTL vaping için yapılmamıştır, bu nedenle Drag S Pro’dan alabileceğiniz her şeyi elde etmek istiyorsanız, bazı MTL bobinleri almanız gerekecektir. MTL Bobinleri olmasa bile, hava akışını iğne deliklerine kadar kapattım ve sadece test etmek için 0.30Ω bobindeki watt değerini düşürdüm. Dürüst olmak gerekirse, DTL vaping için tasarlanmış bir bobinle bile, bu kötü bir MTL deneyimi değil. Bu bobin kesinlikle 32W’da MTL vaping için kullanılabilir.

Bu tankla ilgili büyük bir gelişme, sızıntı sorunu olmamasıdır. Görünüşe göre önceki Voopoo tanklarında her zaman sızıntı sorunu vardı (size bakıyorum, TPP Pod tankı), ancak bu bobinlerin alt kısmı ve AFC’m kullanımım boyunca kemik kuru kaldı.

Drag S Pro’nun kendisi iyi performans gösteren bir pod modudur. Kullanmakta olduğunuz bobinin direncini doğru bir şekilde belirleyebilir ve ardından watt limitlerini uygun şekilde ayarlayabilir. Genel olarak, bu daha yeni kağıtlar için harika çünkü doğru watt’ta vaping olup olmadıklarından endişe etmeden vape yapmalarına izin verecek. Vapinge ilk başladığınızda öğrenecek başka şeyler var ve önemli olan sigara içmemek.

voopoo-drag_s_pro-elektroniksigarablog1

Image 1 of 8

admin
We will be happy to hear your thoughts

      Leave a reply

      Elektronik Sigara Hakkında Herşey - Blog
      Logo